موج
کدخبر : ۳۲۹۲۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329209

فرمانده انتظامی استان البرز از کشف 4 تن توتون و تنباکوی قاچاق به ارزش 100 میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، سردار "عباسعلی محمدیان" با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر دپو مقادیر قابل توجهی توتون و تنباکوی قاچاق در انباری در شهر"هشتگرد"، بررسی موضوع در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان ساوجبلاغ قرار گرفت.

وی گفت: کارآگاهان پس از اطمینان از صحت خبر با هماهنگی مقام قضائی به انبار مورد نظر اعزام شده و در بازرسی از آن جا 4 هزار و 605 کیلوگرم تنباکو و توتون قاچاق کشف کردند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به دستگیری یک نفر در این رابطه افزود: در تحقیقات کارآگاهان مشخص شد متهم تنباکو و توتون های مکشوفه را از یکی از مناطق ویژه اقتصادی جنوب کشور به صورت قاچاق و بدون مجوز های قانونی و گمرکی به انباری در ساوجبلاغ انتقال داده است.

فرمانده انتظامی استان البرز خاطرنشان کرد: بر اساس برآوردهای اولیه کارشناسان، ارزش تقریبی کالاهای کشف شده 100 میلیارد ریال تخمین زده شده است.

وی با اشاره به کشف بیش از 3 هزار میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در سال 98 در استان البرز، گفت: امسال نیز با توجه به نامگذاری سال 99 به نام "جهش تولید"، عزم نیروهای پلیس برای مقابله با معضل قاچاق کالا جدی تر از گذشته است.

سردار محمدیان با تاکید بر این که نیروی انتظامی در خط مقدم برخورد با معضلات اقتصادی است اظهار داشت: قاچاق کالا از مهمترین مشکلات حوزه اقتصادی است که باید به طور جد با آن برخورد شود و همانطور که مقام معظم رهبری در بیانات اخیرشان، قاچاق کالا را به عنوان یکی از موانع جدی رونق تولید برشمردند، باید با تمام توان در این میدان وارد عمل شویم تا کشور به رشد و پیشرفت اقتصادی دست یابد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها