موج
کدخبر : ۳۲۲۰۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322005

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: باید طی ۱۰ روز البرز را از جمعیت خالی کرده و ضدعفونی کنیم و خانه‌ها نیز باید توسط خود مردم گندزدایی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، حسین کریم در نشستی با اشاره به اینکه استان البرز شرایط پایدارتری نسبت به دیگر استان‌ها دارد، گفت: این در حالی است که تراکم جمعیتی در این استان بالا است و با پایتخت نیز همجوار است از طرفی به استان‌های شمالی نیز نزدیک است.

وی در ادامه به کمبودهای حوزه بهداشت و درمان استان اشاره کرد و گفت: با این وجود بحران کرونا را در استان به شرایط پایدار رسانده ایم این مهم نتیجه تلاش همگانی است.

دکتر کریم با تاکید بر اینکه پیش بینی‌ها نشان می‌دهد تهران طی دو هفته آینده شرایط سختی را در پیش دارد، گفت: البرز همجوار با پایتخت است به همین دلیل از مسئولان استان می‌خواهیم ادارات تعطیل شوند تا با ضدعفونی کردن شهرها بار ویروس را کاهش دهیم.

وی افزود: باید طی ۱۰ روز شهر را از جمعیت خالی کرده و ضدعفونی کنیم، خانه‌ها نیز باید توسط خود مردم گندزدایی شود.

وی با اشاره به اینکه محلات ما باید محل جنگ با کرونا ویروس شود، گفت: این استراتژی را شروع کرده ایم تا در هر محل مدیریت این جنگ با استفاده از ظرفیت‌های هر محله دنبال شود، برای کنترل رفت و آمدها نیازمند پلیس محله هستیم، در هر محله برای اطلاع رسانی باید جارچی‌ها به کمک بیایند، ۱۰ روز تعطیلی نیاز است تا محلات ضدعفونی و گندزدایی شوند.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اینکه مردم چقدر آب در این شرایط مصرف کنند نباید مهم باشد زیرا سلامت آنها در این شرایط از همه چیز مهم‌تر است، در چین نیز مردم در خانه ماندند و در کنار محافظت شخصی با عملیات ضدعفونی کردن نقاط بار ویروس را پایین آورند و اکنون به روند کاهشی ابتلاء به کرونا ویروس رسیدند.

۴۶۴ نفر در استان البرز بستری شدند

دکتر کریم همچنین تاکید کرد: از ابتدای شیوع کوید ۱۹ در استان البرز هزار و ۲۰۰ نفر به علت مشکوک بودن به کرونا به مراکز درمانی استان مراجعه کردند، از این تعداد ۴۶۴ نفر بستری شدند که در خصوص اعمال مراقبت‌های بیشتر درمانی حدود ۱۰۴ نفر در بخش‌های ویژه تحت مراقبت قرار گرفتند و ۲۶ نفر نیز لوله تنفسی دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه در این بازه زمانی ۶۷۴ نفر ترخیص شده اند، گفت: از زمان شیوع کرونا ویروس تاکنون بالغ بر ۳۳۹ نفر در البرز تستشان مثبت بود، ۵۹ فوت شده اند که از این تعداد ۲۸ مورد کرونا مثبت بوده اند اما ۳۱ مورد مشکوک به کرونا فوت کرده اند و معلوم نشده که علت فوت آنها چه بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۳ نفر مورد مثبت در بیمارستان‌های استان بستری شده اند، گفت: در این بازه زمانی متأسفانه یک مورد نیز فوت شده است.

مرگ ناشی از مصرف الکل

وی در خصوص خبر فوت چند نفر در البرز به دلیل مسمومیت ناشی از مصرف الکل نیز گفت: آماری در این خصوص به ما ارائه نشده است؛ در حالی که باید در ابتدا این قضیه را ما بدانیم، تعجب می‌کنم که برای البرز چنین آماری در خصوص فوت چند نفر به این دلیل اعلام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در خصوص کنترل ورودی‌ها و خروجی‌های شهر کرج نیز گفت: کرج گلوگاه ارتباطی است و نمی‌شود تمامی راه‌های آن را مسدود کرد، البته مشکل اصلی ما تعداد زیادی از البرزی‌ها است که هر روز به تهران می‌روند و از طرفی ارتباط راه‌های البرز با شهری‌های همجوار از جمله ملارد و شهریار است.

دکتر کریم تاکید کرد: مراقبت و حفاظت از پرسنل بیمارستانی البرز صورت گرفته است در کنار آن روزی سه بار بیمارستان‌ها ضدعفونی شده و شستشو می‌شود، حدود ۵ نفر از پرسنل و کادر درمانی ما کرونا مثبت شدند که خوشبختانه تحت درمان قرار گرفتند، دو مورد آنها از خارج استان ابتلاء شده بودند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها