English

سند پایانی ششمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و عراق امضا شد

صورتجلسه ششمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و عراق با حضور وزیر اقتصاد ایران و وزیر تجارت عراق به امضا رسید.

سند پایانی ششمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و عراق امضا شد
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج

، "سید احسان خاندوزی" وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران و "اثیر داوود سلمان" وزیر تجارت عراق عصر دوشنبه صورتجلسه ششمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور را امضا کردند.

"علی فکری" رییس سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، در مراسم امضای این سند همکاری، گفت: کمیته‌های مشترک دو کشور در جلسات دو روز اخیر تفاهماتی را نهایی کردند.

وی با یادآوری برگزاری پنجمین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور در اسفند ۱۴۰۱ در بغداد، اظهار داشت: از آن زمان تاکنون همکاری‌ها گسترش بیشتری یافته است.

 

بیشتر بخوانید:

افزایش حجم مبادلات بازرگانی ایران و عراق تا ۲۰ میلیارد دلار در کوتاه مدت

ششمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و عراق

 

رییس سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران افزود: در زمینه‌های مختلف از جمله سرمایه‌گذاری، حمل و نقل، مسایل مالی، صدور خدمات فنی و مهندسی، ساخت شهرک‌های صنعتی مشترک و اتصال راه آهن تاکنون گفت وگوهایی انجام شده است.

فکری با اشاره به جزئیات ششمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی بین ایران و عراق گفت: در ۶ کمیته درباره موضوعات مختلف به تفاهم رسیدیم که کمیته اول شامل کمیته تجاری، صنعتی، کشاورزی، استاندارد و خدمات، کمیته دوم مربوط به مناطق آزاد و شهرک‌های صنعتی مشترک، کمیته سوم مربوط به انرژی، کمیته چهارم مربوط به مسائل مالی، بانکی و سرمایه‌گذاری، کمیته پنجم مربوط به حمل و نقل و کمیته ششم مربوط به موضوعات کنسولی، آموزشی و گردشگری است.

وی ادامه داد: با توجه به دیدار مقامات عالی دو کشور در آینده نزدیک، در این کمیسیون مشترک درباره ۲۳ سند مشترک مذاکره شد.

ششمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و عراق از روز گذشته (یکشنبه) با حضور علی فکری معاون وزیر و رییس سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، حسین عبدالامیر بکه معاون فنی وزارت منابع آب عراق، ستار جبار الجباری معاون وزیر تجارت عراق و هیئتی از مدیران کشورهای ایران و عراق به طور رسمی آغاز شده بود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه