English

رییس بخش زلزله‌شناسی و خطرپذیری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی:

تهیه نقشه حریم گسلی ۶ شهر به اتمام رسید

رییس بخش زلزله شناسی و خطرپذیری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از اتمام تهیه نقشه حریم گسلی ۶ شهر خبر داد و گفت: با اتمام نقشه این ۶ شهر و تصویب آنها در شورای‌عالی شهرسازی و معماری تعداد نقشه‌های تهیه شده حریم گسلی تهیه و مصوب شده از ابتدا تاکنون به ۱۶ شهر می‌رسد.

تهیه نقشه حریم گسلی ۶ شهر به اتمام رسید
به گزارش خبرگزاری موج

، علی بیت‌اللهی رییس بخش زلزله‌شناسی و خطرپذیری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در گفت‌وگویی به مروری بر فعالیت‌های آن مرکز در خصوص تدوین نقشه حریم گسلی شهرهای مختلف که در برنامه است پرداخت و گفت: در دولت سیزدهم نقشه حریم گسلی ۱۰ شهر به اتمام رسید که ۴ شهر شیراز، بم، اردبیل و سی‌سخت مصوب و ابلاغ شده و تهیه نقشه حریم گسلی ۶ شهر ارومیه، لاهیجان، ساری، قائم‌شهر و گرگان نیز به اتمام رسیده است و در انتظار تصویب در شورای عالی شهرسازی و معماری قرار دارد.

وی یادآور شد: در سنوات گذشته نیز حریم گسلی ۶ شهر تهران، مشهد، کرج، تبریز، زنجان و کرمان با حمایت مالی معاونت شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی در سال‌های گذشته تهیه، مصوب و ابلاغ شد.

 

پیشرفت تهیه نقشه حریم گسلی ۲۴ شهر ۵۰ درصد است

بیت اللهی توضیح داد: با توجه به اهمیت موضوع تهیه نقشه گسلی ۲۴ شهر دیگر نیز در دست انجام است که به‌طور متوسط پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی دارند که به‌طور هم زمان توسط اکیپ‌های مختلف کار تهیه و تدقیق حریم گسلی در حال انجام است. برداشت‌های میدانی در حال انجام بوده و در برنامه است تا پایان امسال نقشه حریم گسلی تمامی شهرها تمام و با تصویب در شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران، ابلاغ شود.

به گفته وی، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در بخش زلزله و کاهش مخاطرات آن، علاوه بر تهیه و تدوین نقشه‌های گسلی حریم شهرها، کارهای کارشناسی و ارائه استعلام از سایت‌های پروژه‌های نهضت ملی مسکن را در خصوص مخاطرات زلزله و فرونشست و سایر انجام می‌دهد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه