English

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری:

۲۷ هزار و ۴۶۸ پرواز در کل نوروز امسال داشتیم

محمدی بخش گفت:ما شرایط بسیار سختی در صنعت هوایی داریم اما امروز اعلام می‌کنیم که بیشتر از ۹۰ درصد فرودگاه‌های ما زیر بار پرواز هستند و به ۳۸ مقصد دنیا پرواز مستقیم داریم‌.

 ۲۷ هزار و ۴۶۸ پرواز در کل نوروز امسال داشتیم
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج

، محمد محمدی‌بخش در نشست خبری درباره اقدامات و عملکرد وزارت راه و شهرسازی در حوزه سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ گفت: رایزنی‌های لازم برای سفرهای نوروزی از دو ماه قبل انجام شد و هماهنگی‌ها برای امنیت صورت گرفت. در خصوص سرخط آوردن هواپیماها هم ما در سال۱۴۰۲ سال سختی را در حوزه هوایی داشتیم که به‌دلیل مشکل در ترخیص قطعات بود، اما با هماهنگی‌هایی که انجام شد زمینه‌های مختلف برای ایجاد ماموریت وزارت راه و شهرسازی صورت گرفت.

وی‌ ادامه داد: در کل پروازهای نوروزی متوسط تاخیرات کمتر از ۱۵ دقیقه بود. ایجاد مرکز پایش سفرهای نوروزی برای سال سوم انجام شده که در این مرکز در لحظه سفرها را مدیریت می‌کردند و ثمره آن ایمنی و امنیت بود

محمد محمدی بخش گفت: جمع کل پروازها در بازه نوروز ۲۷ هزار و ۴۶۸ پرواز بود، با جابه‌جایی سه میلیون و ۳۹۶ هزار نفر. ۲۱ هزار و ۶۷۸ پرواز داخلی و ۵۷۹۰ پرواز خارجی داشتیم با اعزام مسافر دو میلیون و ۵۵۹ هزار در پرواز داخلی و ۸۳۷ هزار نفر در پروازهای خارجی که در جمع نسبت به سال گذشته هفت درصد رشد داشتیم. ۷۰ درصدی پروازهای ‌داخلی و ۳۰ درصد پروازهای خارجی بود. 

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری همچنین خاطرنشان کرد: ما شرایط بسیار سختی در صنعت هوایی داریم اما امروز اعلام می‌کنیم که بیشتر از ۹۰ درصد فرودگاه‌های ما زیر بار پرواز هستند و به ۳۸ مقصد دنیا پرواز مستقیم داریم‌.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه