English

وزیر ارتباطات:

تا نیم قرن آینده می‌توان در بستر فیبر نوری سرعت را تقویت کرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه سرعت فیبر نوری نامحدود است، ابراز داشت: با همین بستر تا نیم قرن آینده می توان به مردم سرویس داد و روز به روز سرعت را تقویت و بیشتر کرد.

تا نیم قرن آینده می‌توان در بستر فیبر نوری سرعت را تقویت کرد

به گزارش خبرگزاری موج، عیسی زارع‌پور روز پنجشنبه در جریان سفر به استان مرکزی و در آیین افتتاح پروژه فیبرنوری و تست سرعت FTTH شهرستان ساوه، افزود: مردم مظلوم غزه در نتیجه شقاوت‌های رژیم صهیونیستی به سختی امورات خود را می‌گذرانند و تعداد کثیری از آنها در چند روز گذشته به شهادت رسیدند.

وی بیان کرد: عجیب است که مدعیان حقوق بشر از جمله آمریکای جنایتکار نه تنها مقابل این جنایات سکوت کرده‌اند، بلکه رژیم غاصب اسرائیل را حمایت هم می کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه، رژیم اشغالگر اسرائیل و متحداشان نه تنها به هیچ اصول دینی پایبند نیستند، بلکه مبانی وجدان انسانی را زیر پا گذاشته‌اند، بیان کرد: در یک ماه گذشته حدود ۱۱ هزار نفر از مردم مطلوم غزه شهید و ۴۵ هزار نفر مجروح شده‌اند که بیش از ۹۰ درصد شهدا غیرنظامی و بیشتر کودک هستند.

زارع پور اظهار کرد: این مهم در صورتی است که اگر یک درصد آن در کشورهای اروپایی اتفاق افتاده بود، سازمان ملل و دیگر نهادهای حقوق بشری قطعنامه های مختف صادر می کردند اما الان در مقابل این هم ظلم و جنایت ساکت نشسته‌اند.

وی گفت: ریاست محترم جمهور روز گذشته در نشست اعضای هیات دولت با اشاره به اتفاقات غزه عنوان کردند، که ساماندهی دنیا نیازمند یک نظم نوین است، چراکه انتظار عدل و عدالت از این سیستم حاکم در جهان بیهوده و بعید است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: امید است مردم دنیا که اکنون به نوعی بیدار شده‌اند و جنایت های رژیم صهیونیستی را با چشمان خود دیده اند، فارغ از هر دین و مسلک و آیین، دولتمردان آنها هم از خواب غلفت بیدار شوند و از مردم فلسطین دفاع و جنایت‌های اسرائیل را محکوم کنند.

زارع پور تصریح کرد: فیبر نوری منازل و کسب و کارها در ساوه بزرگترین پروژه از نظر حجم عملیاتی و بزرگترین پروژه ارتباطاتی کشور، یک تغییر اساسی و نقطه عطفی در تاریخ ارتباطات کشور است.

وی گفت: این پروژه عظیم در برخی موارد تا یک هزار مگابیت بر ثانیه سرعت دارد، این در حالی است که میانگین سرعت در ارتباطات ثابت کشور ۱۱ تا ۱۲ مگابات بر ثانیه است و در بهترین مورد تا ۱۶ مگابایت در ثانبه است و این اتفاق در ساوه گام بلندی در جهت توسعه شهرستان است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه سرعت فیبر نوری نامحدود است، افزود: با همین بستر تا نیم قرن آینده می توان به مردم سرویس داد و روز به روز سرعت را تقویت و بیشتر کرد.

زارع پور تصریح کرد: عملیات اجرایی این پروژه بزرگ از حدود یک سال گذشته آغاز شد و دولت کارگاه تخصصی و عظیمی برای بهره برداری از آن تجهیز کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه