English

سخنگوی صنعت برق:

همه مشترکان خانگی با کاهش مصرف مشمول پاداش می شوند

سخنگوی صنعت برق گفت: امسال همه مشترکان خانگی برق که مصرف خود را نسبت به سال قبل کاهش دهند، چه مصرف برق ماهیانه آنها زیر الگو باشد چه بیشتر، می‌توانند از پاداش کاهش مصرف بهره‌مند شوند.

همه مشترکان خانگی با کاهش مصرف مشمول پاداش می شوند

به گزارش خبرگزاری موج، «مصطفی رجبی مشهدی» افزود: امسال در وزارت نیرو ۱۴۰ برنامه عملیاتی برای عبور از اوج بار تابستان در وزارت نیرو تنظیم شده که بخش عمده آن به ظرفیت‌سازی در نیروگاه‌های کشور، توسعه شبکه‌های سراسری برق و اقدامات مدیریت مصرف برمی‌گردد.

رجبی مشهدی خاطرنشان کرد: سال گذشته در خصوص مدیریت مصرف طرح ۵=۱ اجرا شد که بر اساس آن، مشترکانی که مصرف برق خود را به کمتر از الگوی تعیین شده در هر منطقه کاهش دادند، یعنی به‌ازای هر یک کیلووات‌ساعت کاهش مصرف، معادل پنج برابر قیمت خرید برق، پاداش دریافت کردند. از این طرح استقبال خوبی شد و ۴۰ درصد از مشترکان خانگی با اجرای این طرح مشمول دریافت پاداش کاهش مصرف شدند و برای حدود هشت میلیون مشترک خانگی نیز قبض برق رایگان یا بستانکار صادر شد.

سخنگوی صنعت برق گفت: امسال با توسعه این طرح، مبلغ پاداش‌ها نیز افزایش‌یافته است. شاید سال گذشته این سوال پیش‌آمده باشد که آیا مشترکانی که مصرف برق بیشتر از الگو دارند نیز می‌توانند با کاهش مصرف برق در این طرح شرکت کنند و مشمول دریافت پاداش کاهش مصرف شوند؟

وی ادامه‌داد: در جواب باید گفت این امکان سال گذشته وجود نداشت؛ اما امسال هر مصرف‌کننده خانگی برق چه زیر الگو مصرف برق داشته باشد چه بیشتر، می‌تواند از پاداش مدیریت کاهش مصرف بهره‌مند شود؛ چرا که نرخ پاداش‌ها به‌گونه‌ای تنظیم شده که هرچقدر مشترکان بیشتر میزان مصرف خود را کاهش دهند، نرخ پاداش افزایش‌یافته و پاداش بیشتری دریافت خواهند کرد. همچنین نرخ پاداش که سال گذشته ۵۰۰ تومان به‌ازای هر کیلووات‌ساعت بود تا ۲ هزار تومان به‌ازای هر کیلووات‌ساعت افزایش‌یافته که تقریباً معادل ۲۰ برابر قیمت برق مصرف مشترکان زیر الگو است.

این مقام مسؤول اظهار داشت: بر اساس این طرح، اگر مشترک یا شهروندی در مناطق عادی (۸۰ درصد از مشترکان خانگی در مناطق عادی هستند) سال گذشته از دور تند کولر آبی استفاده می‌کرده، امسال از دور کند استفاده کند یا در خاموش‌کردن لامپ اضافه دقت بیشتری داشته باشد، حداقل تا ۱۵۰ هزار تومان در ماه می‌تواند از پاداش مدیریت مصرف برخوردار شود.

رجبی مشهدی افزود: در مناطق گرمسیر مانند، استان‌های خوزستان، هرمزگان، بوشهر و مناطق مشابه نیز که معمولاً از چند کولرگازی استفاده می‌شود، اگر از تعداد کمتری کولر استفاده کنند یا درجه کولرگازی خود را روی دمای آسایش که ۲۴ درجه است، تنظیم کنند و یا اینکه در خاموش‌کردن لامپ اضافه دقت بیشتری داشته باشند، می‌توانند تا یک میلیون تومان در ماه از پاداش کاهش مصرف برخوردار شوند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه