English

وزارت امور اقتصادی خبر داد؛

درآمد ۴۲۸ هزار میلیارد تومانی دولت از مالیات در ۱۱ ماه

درآمدهای مالیاتی در ۱۱ ماه سال جاری به ۴۲۸ هزار میلیارد تومان رسید؛ بنابراین تاکنون ۱۰۶ درصد درآمدهای مالیاتی محقق شده است.

درآمد ۴۲۸ هزار میلیارد تومانی دولت از مالیات در ۱۱ ماه

به گزارش خبرگزاری موج، بر اساس اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی، ۴۲۸ هزار میلیارد تومان مالیات در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۱ از سوی سازمان امور مالیاتی وصول شده است. در حالی که قانون بودجه ۱۴۰۱ تا پایان سال‌جاری وصول ۴۵۴ هزار میلیارد تومانی درآمد مالیاتی را تکلیف کرده است؛ این آمار نشان می‌دهد در یازده ماه امسال ۱۰۶ درصد درآمدهای مالیاتی محقق شده است.

از ۴۲۸ هزار میلیارد تومان مالیات وصول‌شده سهم مالیات‌های مستقیم ۲۶۶ هزار میلیارد تومان و سهم مالیات بر کالاها و خدمات ۱۶۲ هزار میلیارد تومان بوده است.

در بخش مالیات‌های مستقیم ۱۷۵.۲ هزار میلیارد تومان از محل مالیات اشخاص حقوقی، ۷۴.۷ هزار میلیارد تومان از محل مالیات بر درآمدها و ۱۴.۶ هزار میلیارد تومان از محل مالیات بر ثروت وصول شده است.

در حوزه مالیات بر کالاها و خدمات نیز ۱۱۰.۳ هزار میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده، ۲۶.۳ هزار میلیارد تومان از محل مالیات درآمد حاصل از یک درصد نرخ مالیات بر ارزش افزوده موضوع ماده ۳۷ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت وصول شده است.

درآمدهای مالیاتی تا پایان دی ماه به ۳۸۸ هزار میلیارد تومان رسیده بود که نسبت به آذر ماه که ۳۴۸ هزار میلیارد بود، ۴۰ هزار میلیارد تومان افزایش داشت و درآمدهای مالیاتی مهر، آبان و آذر به‌ترتیب ۵۰ همت، ۴۰ همت و ۳۷.۷ همت بوده است.

تحقق درآمدهای مالیاتی همزمان با کاهش ۵ درصدی مالیات تولید کنندگان با شناسایی ۲.۲ میلیون مودی جدید و به تور انداختن فراریان و ابربد‎هکار مالیاتی بزرگ مالیاتی رقم خورده است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه