English

فرماندار بافق در گفتگو با خبرگزاری موج:

معدن سنگ آهن مرکزی بستر حلقه های توسعه ای در شهر بافق شد

محمدعلی صمیمی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد جمعیت شهر بافق به نوعی با اشتغال در شرکت سنگ آهن مرکزی امرار معاش می کنند، گفت: در یک سال اخیر مدیران شرکت حمایت از نخبگان و شکل گیری شرکت های دانش بنیان را در دستور کار قرار داده اند تا افق دید دانش آموزان این شهر فراتر از فعالیت های فیزیکی برود.

معدن سنگ آهن مرکزی بستر حلقه های توسعه ای در شهر بافق شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، یکی از ابزارهای توسعه مناطق در دهه های اخیر بهره برداری از معادن و فرآوری آن بوده است که منطقه بافق به دلیل بهره مندی از ذخایر بالای سنگ آهن توانسته اشتغال پایداری را برای ساکنان شهر ایجاد کند و مدیران شرکت سنگ آهن مرکزی به واسطه تعهدات و مسئولیت اجتماعی در شکل گیری زیرساخت های شهری، خدماتی و درمانی اقدامات موثری انجام داده اند. برای آگاهی از جزئیات نقش این شرکت در شهر بافق با فرماندار گفتگویی داشتیم.

فرماندار بافق با اشاره به اینکه سنگ آهن مرکزی بافق نخستین معدن سنگ آهن کشور بوده که امروز تنها ۶۵۰۰ اشتغال مستقیم در بافق ایجاد کرده است، گفت: اگر خانواده های کارکنان سنگ آهن مرکزی بافق را در نظر بگیریم تقریبا نیمی از جمعیت شهر بافق در ارتباط با این مجموعه هستند.

محمدعلی صمیمی با بیان اینکه مشاغل خدماتی و غیر مستقیم توسط شرکت سنگ آهن مرکزی بافق ایجاد شده است، افزود: به واسطه همین موضوع شاخص امید به زندگی در شهر بافق افزایش یافته است و همین مسأله روی نسل های بعدی خانواده های شهر بافق اثر گذاشته است و حتی باعث جوانی جمعیت در شهر شده و اگر این اشتغالزایی و امرار معاش نبود شاید رشد جمعیت در بافق هم اینقدر بالا نبود. البته در سال های اخیر پیمانکاران غیر بومی هم منجر به مهاجرت به بافق شده است

او با تاکید بر اینکه جریان نخبه گزینی و توسعه دانش بنیانی شرکت در دستور کار مدیران شرکت سنگ آهن مرکزی بافق قرار دارد، اظهار کرد: در موقعیت کنونی شرکت به دنبال ایجاد فرصت های شغلی با رویکرد دانش و فناوری است و در همین راستا مرکز رشد نوآوری توسط شرکت سنگ آهن مرکزی بافق با دانشگاه آزاد راه اندازی شده و توافقاتی هم با بنیاد نخبگان برای حمایت از شرکت های دانش بنیان اتفاق افتاده است.

صمیمی با بیان اینکه هدف گذاری برخی دانش آموزان اشتغال در شرکت سنگ آهن مرکزی است اما مدیریت شرکت به دنبال ایجاد ایده آل های بالاتر برای دانش آموزان نخبه بافق است، تصریح کرد: باید توجه داشت که این شرکت در راستای مسئولیت اجتماعی اقدامات گسترده ای در شهر بافق داشته و حتی در دهه های گذشته هم که گفتمان مسئولیت اجتماعی در بین مسئولان وجود نداشت اقدامات شایسته ای در این زمینه انجام داده است برای نمونه در دوران دفاع مقدس از تیپ الغدیر یزد که حماسه ساز بوده پشتیبانی ویژه ای داشته و حتی در بازسازی مناطق جنگی هم نقش داشته که نشان می دهد این شرکت در

فرماندار بافق با اشاره به اینکه این شرکت در بخش های فرهنگی هم پیشتاز بوده است، اظهار کرد: در واقع نگاه حمایت از نخبگان نه تنها برای منافع آینده شرکت است بلکه رویکردی فراتر و برای توسعه شهر هم در نظر گرفته شده است.

صمیمی با بیان اینکه شرکت سنگ آهن مرکزی به آموزش پرورش کمک های ویژه ای داشته است، اظهار کرد: چند باب مدرسه توسط شرکت های زیرمجموعه سنگ آهن مرکزی و پیمانکاران همکار در شهر بافق ساخته است، همچنین در سال های اخیر از برترین های کنکور بافق حمایت کرده، به طوری که با پیش بینی جوایز ارزنده به انگیزه بیشتر جوانان کمک کرده است.

او با اشاره به اینکه در بخش عمران و زیرساخت های برق و آب به مزارع اطراف بافق کمک کرده است تصریح کرد: این شرکت خدمات ویژه ای در راستای ارائه خدمات درمانی و بهداشتی داشته به طوری که نخستین قدم برای ساخت بیمارستان بافق توسط این شرکت برداشته شد و شاید اگر اسکلت آن توسط سنگ آهن مرکزی ساخته نمی شد ساخت چنین بیمارستانی در بافق ساخته نمی شد و تاکنون ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

فرماندار بافق با بیان اینکه آورده سنگ آهن برگ برنده ای برای مدیران شهر برای رایزنی با سرمایه گذاران دیگر است، اظهار کرد: در چند وقت اخیر پیشتازی سنگ آهن مرکزی باعث شده شرکت های دیگر هم پای کار بیایند.

او با تاکید بر اینکه شرکت سرمایه‌گذاری های ویژه ای روی محیط زیست داشته است، اظهار کرد: در سال های اخیر فضای سبز اطراف معدن و شهر توسعه پیدا کرده و در زمینه راه و ...هم فعالیت های ویژه ای داشته است.

صمیمی با بیان اینکه شرکت سنگ آهن مرکزی پیش از دهه هشتاد بیشتر سنگ را به صورت خام به واحد‌های خارج از استان می داد، تصریح کرد: اما در سال های اخیر واحد‌های کنسانتره سازی و گندله سازی و...

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه