English

بذرپاش خبر داد:

از سال آینده توسعه فاز جدید شهر فرودگاهی امام خمینی در دستور کار قرار دارد

وزیر راه و شهرسازی گفت: از ابتدای سال جدید فرآیند اجرایی طرح توسعه شهر فرودگاهی حضرت امام (ره) آغاز می‌شود تا در کمترین زمان، ظرفیت فرودگاه افزایش یابد.

از سال آینده توسعه فاز جدید شهر فرودگاهی امام خمینی در دستور کار قرار دارد

به گزارش خبرگزاری موج، وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طرح توسعه شهر فرودگاهی حضرت امام (ره) تقریباً آماده شده و اولویت کنونی به قرارداد رساندن آن است، گفت: از ابتدای سال جدید فرآیند اجرایی آن آغاز می‌شود تا در کمترین زمان، ظرفیت فرودگاه افزایش یابد.

مهرداد بذرباش بعد از تشکیل کمیته هوانوردری در فرودگاه امام، از قسمت‌های مختلف شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از جمله برج مراقبت و سالن ترانزیت بازدید کرد و با عوامل و دست اندرکاران این فرودگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

امروز هم چنین آئین افتتاح سیستم بومی مدیریت پذیرش مسافر و اشتراک گذاری منابع سخت‌افزاری فرودگاهی در حضور وزیر راه برگزار شد.

وزیر راه و شهرسازی بعد از افتتاح این سیستم جدید، گفت: مقرر است شهر فرودگاهی حضرت امام خمینی (ره) نگین شهرهای فرودگاهی در منطقه باشد و با این هدف که یکی از قطب‌های ترمینال هوایی در منطقه باشد، راه‌اندازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: اتفاقات خوبی در فرودگاه حضرت امام(ره) افتاده است اما از نقطه مطلوب فاصله دارد که امروز افتتاح سیستم جدید یکپارچه سازی پذیرش مسافر، رسیدن به این هدف را تسهیل می‌کند.

بذرپاش اظهار کرد: کار اصلی در این فرودگاه طرح توسعه شهر فرودگاهی حضرت امام (ره) است که تقریباً آماده شده و اولویت اصلی ما نهایی کردن طرح و به قرارداد رساندن آن است؛ ان شاءالله از ابتدای سال جدید فرایند اجرایی آن آغاز شود تا در کمترین زمان فرودگاهی متفاوت تر و با ظرفیت بالاتر رقم بخورد.
وزیر راه وشهر سازی ادامه داد: در حال حاضر ترمینال ۱ و ترمینال «سلام» مجموعا ۱۲میلیون نفر ظرفیت دارد درحالیکه اگر طرح توسعه اتفاق بیفتد به ظرفیت ۲۰ میلیون نفری می‌رسد که قابل توجه است.

همچنین در راستای بهینه‌سازی ظرفیت‌های موجود اقدامات مؤثری صورت گرفته است که ظرف چندماه آینده سه رویداد بزرگ ایام نوروز، حج و اربعین را پوشش دهد و نیازمند تلاش جدی است.

بذرباش تأکید کرد: با اجرایی کردن طرح‌های جدید و اقدامات نرم افزاری متفاوت، تأخیرها به حداقل زمان کاهش می‌یابد و خاطراتی خوش برای مسافران رقم می‌خورد.

وی ابراز امیدواری کرد: فرودگاه امام خمینی (ره) این ظرفیت را دارد که به هاب منطقه تبدیل شود تا مردم طعم یک فرودگاه مطلوب را بچشند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه