موج
کدخبر : ۴۵۵۲۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-455206

مدیرعامل روبیکا در گفتگو با خبرگزاری موج:

احمد حدادی در حال پیگیری همکاری با گوگل هستیم، گفت: در شرایط کنونی مکاتبه با گوگل را داریم و قرار شده در ۴۸ ساعت آینده جواب مکاتبه ما درباره پیام محدودیت را بدهند. با توجه به سابقه گوگل درباره حذف اپلیکیشن در گوگل پلی نشان می دهد که این مکاتبات جواب نمی دهد و حتی ما پیگیری های را هم بررسی کرده ایم اما در این مورد تنها دادگاهی در کالیفرنیا رسیدگی ممکن است که با توجه به اینکه نتیجه آن از قبل مشخص است احتمال پیگیری در این بخش هم کم است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج، مدیرعامل روبیکا در بازدید خبرنگاران از مجموعه روبیکا گفت: در حال حاضر روبیکا در سه بخش فعالیت می کند در بخش سریال ۶ هزار دسته بندی دارد، در بخش خبری توسط رسانه ها مستقیم تولید محتوا می شود و همچنین در بخش پیام رسانی همچون چت و تماس و... دارد.

احمد حدادی با بیان اینکه بخش روبینو شبکه اجتماعی همچون اینستاگرام است، افزود: در روز ۳۰ شهریور که انسداد شبکه های اجتماعی افزایش یافت اعضا رشد داشته و در بخش لاگین روزانه رکورد یک میلیون و ششصد هزار داشته ایم. همچنین در بخش پیام رسانی هم میانگین روزانه ۵۰۰ هزار پیام داشته ایم.

او با تاکید بر اینکه از زمانی که انسداد واتساپ اتفاق افتاد تماس های تلفنی از طریق روبیکا به سه و نیم میلیون تماس افزایش یافت، اظهار کرد: بعد از اینکه محدودیت های گوگل به وجود آمد تعداد تماس های تلفنی از طریق روبیکا ۵۰۰ هزار مورد کاهش یافت.

حدادی با بیان اینکه ۶۱ درصد از کاربرهای جدید روبیکا مشمول ظریب چسبندگی است، اظهار کرد: ۳۸ میلیون نفر در یک ماه گذشته از روبیکا استفاده کرده اند و در روز ۱۳ میلیون نفر در روز از روبیکا استفاده می کنند.

مدیرعامل روبیکا با بیان اینکه در برخی سریال های تلویزیونی ۸ میلیون نفر برای دیدن فیلم مراجعه کرده اند، اظهار کرد: در برخی فیلم ها حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر فیلم را به طور کامل دیده اند.

حدادی با اشاره به اینکه کاربران می توانند از روبیکا درآمدزایی کنند، اظهار کرد: طرحی وجود دارد که کاربران با جذب کاربرهای جدید از طریق آپلودها می توانند بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد از درآمدی که اپراتورها به روبیکا اختصاص می دهند را دریافت کنند و این رویکرد باعث شد در یکسال گذشته حدود ۴۰ میلیارد تومان مستقیم به حساب کاربران واریز کنیم که حداقل ۱۰۰ هزار نفر از روبیکا درآمد داشته اند.

او با اشاره به اینکه در ۱۲ روز ۱۱ هزار نفر کسب و کار جدید در روبیکا احراز هویت شده اند، اظهار کرد؛ در نسخه جدید روبیکا مشترکان می توانند خرید امن داشته باشند و هم اکنون شبکه توزیع هم در دستور کار است.

حدادی درباره اقدام برای رفع مشکل پیام گوگل برای روبیکا به خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج گفت: در شرایط کنونی مکاتبه با گوگل را داریم و قرار شده در ۴۸ ساعت آینده جواب مکاتبه ما درباره پیام محدودیت را بدهند. با توجه به سابقه گوگل درباره حذف اپلیکیشن در گوگل پلی نشان می دهد که این مکاتبات جواب نمی دهد و حتی ما پیگیری های را هم بررسی کرده ایم اما در این مورد تنها دادگاهی در کالیفرنیا رسیدگی ممکن است که با توجه به اینکه نتیجه آن از قبل مشخص است احتمال پیگیری در این بخش هم کم است. با این حال چون روبیکا نرم افزار و ... کامل است و روبکا هم در این بخش ارائه شده به همین دلیل با وجود محدودیت ها امکان استفاده مردم از اپلیکیشن وجود دارد.

او با اشاره به اینکه به دلیل تحریم ها از سال گذشته از پل استور گوگل حذف شده ایم، اظهار کرد: در حال حاضر کاربران برای آپلود نرم افزار از طریق سایت و ...اقدام می کند.

او افزود: در حال حاضر اپراتور ها سهامدار ما هستند و محدودیت های ایجاد شده به کاهش مصرف اینترنت ختم شده و همین مسأله هم آنها را متضرر کرده است، از این رو درباره روبیکا هم معتقد هستیم باید با ایجاد مزیت کاربرهای جدید را جذب کنیم.

حدادی درباره ادعای استفاده از کرک توسط روبیکا گفت: با توجه به اینکه روبیکا از سال ۹۷ فعالیتش شروع شده به همین دلیل این ادعا درست نیست.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها