موج
کدخبر : ۴۱۲۲۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-412213

احسان خاندوزی:

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: تأمین مالی زنجیره‌ای یکی از حلقه‌های مقاوم شدن اقتصاد ایران در برابر فشارهای تحریم‌های بین‌المللی باشد

به گزارش خبرگزاری موج، احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در برنامه امضای تفاهم نامه وزارت صمت و بانک‌های عامل برای تأمین مالی زنجیره‌ای گفت: تأمین مالی زنجیره‌ای یک اقدام تحولی با همکاری وزارتخانه‌ها و شبکه بانکی است. امیدواریم این اقدامات یکی از حلقه‌های مقاوم شدن اقتصاد ایران در برابر فشارهای تحریم‌های بین‌المللی باشد و به تقویت تولیدکنندگان، صادرکنندگان، تجار و غیره شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: مساله تأمین مالی تولید در دولت سیزدهم تبدیل به یک کلان‌پروژه جدی، مستمر، پیش‌برنده و رو به آینده می‌شود. هدف اصلی این است که همه مسیرهای منتج به تسهیل و ارزان کردن تأمین و ساماندهی تأمین مالی تولید و هر آنچه به بنگاه‌های تولیدی و صادرات کمک می‌کند را کوتاه کنیم تا فعالان اقتصادی کمتر دغدغه تأمین مالی داشته باشند.

وی گفت: هم‌افزایی تأمین مالی تولید حاصل گزارش فصلی ارزیابی موانع کسب و کار است که بر اساس آن تأمین مالی در صدر سه اولویت موانع کسب و کار و تولید قرار داشته است. این نوع اقدامات طرح تأمین مالی کمک کننده و تسهیل کننده است و همچنین اساس ارتباط تولیدکنندگان و شبکه بانکی را منتظم‌تر می‌کند. علاوه بر این صف و تقاضاهای صوری و کاذب را نیز از بین می‌برد. البته انتظار داریم شبکه بانکی دولتی در این زمینه پیش‌گام باشد.

خاندوزی اظهار کرد: تکمیل زنجیره تأمین مالی تولید، توسعه دامنه فعالیت زنجیره در رشته فعالیت‌های صنعتی و تکمیل شبکه بانکی پشتیبان، سه گامی است که در مرحله آزمایشی طرح باید رصد و پیگیری و سال آینده به صورت کامل مستقر شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها