English

وزیر اقتصاد خواستار شد:

ورود فعالانه تر سازمان حسابرسی به موضوع حکمرانی شرکتی در بخش عمومی

وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار رویکرد فعالانه تر سازمان حسابرسی به موضوع حکمرانی شرکتی، در حیطه نهادهای بخش عمومی شد.

ورود فعالانه تر سازمان حسابرسی به موضوع حکمرانی شرکتی در بخش عمومی

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، سید احسان خاندوزی در مجمع عمومی عادی سالانه سازمان حسابرسی ، با بیان اینکه متأسفانه در سنوات اخیر، شاهد بودیم، بیش از 50 درصد گزارش های حسابرسی نهادهای عمومی و شرکت های دولتی، "مشروط" بوده اند افزود: وقتی شاهد تکرار مکرر این اتفاق هستیم، حتماً باید موضوع مورد مداقه جدی قرار گیرد.

وزیر اقتصاد گفت:  انتشار این گزارش ها، تا کنون منجر به هیچ اصلاح رویه ای در شرکت های مذکور نشده است و این، مسئولیت امثال من را به عنوان رئیس مجمع عمومی برخی از این شرکت ها سنگین تر می کند.

دکتر خاندوزی با تاکید بر اینکه باید فرآیند های مولد ناکارآمدی ها بنحوی اصلاح شوند که مثلاً  تا پنج سال دیگر، شرکت های بخش عمومی، عملکردی فعال تر و منزه تر، به لحاظ حسابرسی داشته باشند تصریح کرد: سازمان حسابرسی با فراز و نشیب هایی در عملکرد خود مواجه بوده اما کماکان یک برند قابل اتکاء و بسیار بیش از این، قابل ارتقاء محسوب می شود که امیدوارم در دولت جدید بتوانیم شاهد استفاده از این ظرفیت ها باشیم.

وزیر اقتصاد  همچنین تاکید کرد : سازمان حسابرسی باید با بازگشت به جایگاه ویژه پیشین خود، بسیاری از مسیر های انحرافی را که موجب عملکرد های هزینه زا برای بخش های عمومی و دولتی شده است اصلاح کند. 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه