موج
کدخبر : ۴۰۴۳۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404316

تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون در طرح ملی «اشتغال پایدار روستایی و عشایری » از 26 هزار میلیارد ریال گذشت.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، از ابتدای اجرای طرح «اشتغال پایدار روستایی وعشایری»،بانک توسعه تعاون به عنوان بانک عامل این طرح اقدامات و فعالیت های قابل توجهی در این موضوع انجام داده است.

عملکرد بانک توسعه تعاون بر اساس گزارش سامانه کارا نشان می دهد که تا پایان مهر ماه سال جاری به بیش از 26 هزار و 500 طرح در سراسر کشور تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده است. که براین اساس میزان تسهیلات پرداختی نیز به 26 هزار و200 میلیارد ریال نزدیک شده است.

این گزارش می افزاید،این میزان تسهیلات توانسته است حدود 52 هزار شغل پایدار در استان های کشور ایجاد کند.

گفتنی است استان های کرمانشاه ،سیستان و بلوچستان ،گلستان ،گیلان و فارس به عنوان پنج استان اول کشور در پرداخت تسهیلات در این طرح ملی به شمارمی آیند .

4745 طرح معرفی شده در استان کرمانشاه از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری بهره مند شده اند، تسهیلات پرداختی توانسته است 5 هزار و 788 اشتغال جدید دراین استان ایجاد نماید.

این گزارش تصریح می کند ،استان های سیستان و بلوچستان ،گلستان ، گیلان و فارس هرکدام به ترتیب با 1959 ،1449 ،1350 و 1182 طرح در رتبه های دوم تا پنجم پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری قرار داشته اند. از ناحیه تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون 2718 شغل در سیستان و بلوچستان ،2024 شغل در استان گلستان ،2071 شغل در استان گیلان و 2532 شغل در استان فارس ایجاد شده است.

میزان تسهیلات پرداختی در استان کرمانشاه بیش از 2هزار و 303 میلیارد ریال،در استان سیستان و بلوچستان یک هزارو 253 میلیارد ریال ، در استان گلستان یک هزار و 82 میلیارد ریال ،در استان گیلان یک هزار و 111 میلیارد ریال و در استان فارس یک هزار و 234 میلیارد ریال برآورد شده است.

بانک توسعه تعاون در کنار دو بانک و یک صندوق کارآفرینی وظیفه پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی وعشایری را بر عهده دارد.این طرح بزرگ ملی از سال 1397 به طور رسمی آغاز شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها