موج
کدخبر : ۴۰۴۱۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404187

دبیر کانون سراسری مرغداران گوشتی کشور:

پرویز فروغی دبیر کانون سراسری مرغداران گوشتی کشور گفت: ارز 4200 تومانی به جز فساد در چرخه تولید هیچ مزیت خاصی برای تولیدکنندگان نداشت.

به گزارش خبرگزاری موج ؛ پرویز فروغی دبیر کانون سراسری مرغداران گوشتی کشور گفت: ارز 4200 تومانی تا به این لحظه به نام تولید کننده بوده و به کام دلالان و متاسفانه سود چندانی هم از این ارز نصیب تولیدکننده و مصرف کننده نشد.
وی افزود: ارز 4200 تومانی به جز فساد در چرخه تولید هیچ مزیت خاصی برای تولیدکنندگان نداشت اما اگر قرار باشد این ارز ترجیحی برداشته شود باید به صورت پلکانی باشد چراکه حذف یکباره آثار و پیامدهای خاص خودش را دارد. دبیر کانون سراسری مرغداران گوشتی کشور با اشاره به اینکه حذف ارز 4200 تومانی عملاً در قیمت نهایی تأثیری نخواهد گذاشت تصریح کرد: حذف پلکانی ارز 4200 تومانی هم به نفع تولیدکننده و هم مصرف کننده است چراکه همین الان هم تولیدکننده 50 درصد مولفه های تولید را با نرخ آزاد دریافت می کند.فروغی با تأکید بر اینکه حذف ارز 4200 تومانی نباید باعث ایجاد شوک در جامعه شود گفت: مسئولان ذیربط باید نقدینگی مورد نیاز تولیدکننده را تأمین و از دهک های نیازمند هم حمایت کنند.
دبیر کانون سراسری مرغداران گوشتی کشور تصریح کرد: اگر ارز 4200 تومانی به شکل پلکانی حذف و نقدینگی لازم برای تولیدکننده هم تأمین شود به تولید هم ضرر و زیانی نمی رسد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`