موج
کدخبر : ۳۹۵۱۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-395158

خبرگزاری موج گزارش می دهد؛

در حال حاضر 477 واحد صنعتی در منطقه هشتگرد وجود دارد که بیشتر آنها صنایع غذایی هستند و از آنجایی که قطعی برق در این منطقه طولانی و متفاوت از زمانبدی ابلاغ شده است منجر به خسارت زیادی به آنها شده به همین فرمانداری هم برای حل مشکل انها ورود کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزای موج؛ با وجود اینکه به تازگی نوبت بندی قطعی برق و اعمال خاموشی های کشور برنامه ریزی شده اما در بخش صنعت برخی استان ها مشکلات عدیده ای وجود دارد، به طوری که در استان البرز که میزبان صنایع غذایی بزرگ کشور است شاهد قطعی برق طولانی و گاهی مغایر با زمانبندی اطلاع رسانی شده است و همین مساله باعث اعتراض مدیران صنایع مستقر در شهرک صنعتی هشتگرد شده است

وحید علیپور رئیس اداره کار ساوجبلاغ در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه چند وقت اخیر قطعی برق این شهرک صنعتی باعث بروز مشکلاتی در تولید و خسارت به واحدهای صنعتی شده است، گفت: درحال حاضر برخی شاید مدعی باشد که قطعی برق منجر به بیکاری شده اما این فاکتور اصلی نیست و یکسری عوامل در سال های اخیر بروز کرده که به تولید و صنعت کشور آسیب زده است اما به طور کلی این قطعی برق آن را تشدید کرده است برای نمونه در صنایع غذایی وقتی برق قطعی می شود مواد در داخل دستگاه باقی می ماند علاوه بر خسارت واد اولیه، باید تمام دستگاه ها شسته شوند و این به معنای ایجاد تاخیر در تولید است.

او با تاکید بر اینکه قطعی برق معظل همه تولیدکننده هاست اما بی نظمی در قطعی برق مشکل ساز است، افزود: در روزهای گذشته علاوه بر اینکه قطع برق در ساعت متفاوت از اطلاعیه قطع می شده از نظر زمانی هم طولانی تر رخ داده است، برای نمونه 2 ساعت اطلاع رسانی شده اما در واقعیت 5 ساعت قطع می شده و این تغییر برنامه در قطعی باعث شده یک کارخانه تولید ماکارونی علاوه بر اینکه چند میلیون تومان ضرر کنند کارگران آن تمام روز بیکار آنجا منتظر بمانند.

او افزود: تاکنون چند جلسه توسط دستگاه های مربوطه با مدیران شهرک صنعتی هشتگرد برگزار شده و به آنها گفته شده که ژنراتور بخرند اما از آنجایی که قیمت ژنراتور بالا رفته و نیاز به تامین گازوئیل دارند این مساله هم برای واحدهای تولیدی مشکل ساز شده است، زیرا امروز بسیاری از تولیدکننده ها با کمبود منابع مواجه هستند.

علیپور تاکید کرد: در حال حاضر قطعی برق روزانه برای شهرک صنعتی هشتگرد بین 2 تا 3 ساعت است و البته قطعی برق 5 ساعت هم گزارش شده و مشکل بزرگتر اینکه آخر وقت برق قطع می شود پرسنلی وجود ندارند که بتوانند در تمیزکردن دستگاه ها و ... اقدام کنند و همین مساله مشکل ساز شده است.

خسارت به دلیل قطعی برق

مهدی زارع کار رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ساوجبلاغ در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه قطعی برق در حال حاضر در کل کشور وجود دارد اما از آنجایی که شرکت های بزرگی مانند زرماکاراون، تک ماکارون، مانا و ... در این منطقه وجود دارد مشکلات زیادی قطعی برق بیشتر است، گفت: در حال حاضر 477 واحد صنعتی در این منطقه وجود دارد از این رو سهم قطعی برق باید کنترل شود تا براساس میزان مصرف واحدهای صنعتی برنامه ریزی شود که هر واحد صنعتی در هفته یک روز تعطیل شود.

مهدی زارع کار با بیان اینکه در جلساتی که با فرمانداری و ... داشته ایم ضمن بازید از واحدهای صنعتی به آنها مسائل را ابلاغ می کنیم، افزود: در روزهای اخیر قطعی برق کاهش یافته است و اداره برق ساوج بلاغ اعلام کرده که وضعیت بازهم بهتر خواهد شد. البته واحدهای تولیدی باید در شرایط قطعی از ژنراتور استفاده کنند امروز 80 واحد تولیدی ژنراتور دارند و باید مدیریت کنیم که بتوانند سوخت خود را هم به موقع تامین کنند در همین راستا جلساتی را با مسئولان مربوطه داشته ایم که سهیه سوختی به آنها اختصاص بدهند.

او با بیان اینکه در هفته های گذشته قطعی برق در شهرک صنعتی هشتگرد بین ساعت 12 تا 4 یا 5 بوده است، افزود: به واحدهای صنعتی شهرک صنعتی هشتگرد اعلام کرده ایم که اگر خسارتی به دلیل قطعی برق به آنها وارد شده حتما اعلام کنند تا به اداره برق منتقل شود تا بحث های ایمنی و... اجرایی شود.

نویسنده:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها