موج
کدخبر : ۳۸۱۵۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381565

حمید آخسته در پاسخ به خبرگزاری موج؛

رئیس ستاد مردمی آیت الله رئیسی گفت: برای جلوگیری از رانت ارزی سال های اخیر دولت آیت الله رئیسی به دنبال تغییر ساختار اداری هست تا بر مبنای آن جلوی رانت ها در تخصیص ارز گرفته شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، رئیس ستاد مردمی و ایران قوی آیت الله رئیسی در نشست خبری با اصحاب رسانه با تشریح برنامه اقتصادی دولت آینده این کاندیدای ریاست جمهوری گفت: در حال حاضر روی اشتغال جوانان به عنوان مطالبه چهل ساله دوم انقلاب تاکید شده تا زمینه بروز پیشرفت کشور فراهم شود که برای تحقق این هدف باید سن مدیریتی در کشور شکسته شود، همانطور در بسیاری از کشورهای دنیا مدیران در سن 35 سالگی به این جایگاه رسیده اند و سن مدیریتی پایین آمده است در ایران هم این رویکرد توسط دولت مردمی آیت الله رئیسی دنبال خواهد شد.

حمید آخشته با بیان اینکه پوست اندازی بین نسلی نیازمند حمایت رسانه ای است، افزود: حل مشکلات مردمی بدون جناح بازی های سیاسی از رویکردهای ایت الله رئیسی است و همین مساله باعث شده بود که پیش از انتخابات آحاد مردم او را به حضور در انتخابات دعوت کنند.

او با اشاره به اینکه بحث وحدت ملی در ستاد آقای رئیسی بدون باندبازی های سیاسی تاکید شده تا از همه حوزه ها استفاده شود، تصریح کرد: در حال حاضر یک بازنشسته یا جوانان در شهرها نباید به دنبال شغل دوم و سوم باشند، در واقع نگاه ایت الله رئیسی حمایت از اقشار محروم است و امروز یارانه ها هنوز هدفمند نشده و رویکرد این است که یارانه خانواده های متمول در اختیار فقرا قرار بگیرد و هزینه های درمان این قشر هم تا حدودی تامین شود.

 آخشته با اشاره به اینکه آیت الله رئیسی به دنبال حذف رانت از طریق توسعه شبکه دولت الکترونیک است، گفت: همچنین در این مسیر باید جلوی بروز هرگونه فساد در دولت گرفته شود.

رئیس ستاد مردمی آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه برنامه دولت ساخت یک میلیون مسکن در کشور است، گفت: در دولت کنونی ساخت مسکن به کمتر از یک سوم قبل رسیده و همین مساله باعث افزایش قیمت مسکن در کشور شد. از این رو دولت ایت الله رئیسی دنبال این است که طرح مجلس برای ساخت یک میلیون مسکن که به صورت ساخت مسکن اجتماعی و تامین مسکن از طریق بخش خصوصی انجام می شود.

او در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری موج درباره برنامه دولت آیت الله رئیسی برای جلوگیری از رانت ارز 4200 تومانی است گفت:  برای جلوگیری از رانت ارزی سال های اخیر، دولت آینده به دنبال تغییر ساختار اداری هست تا بر مبنای آن جلوی رانت ها در تخصیص ارز گرفته شود.

آخشته با بیان اینکه همه قراردادهای بین المللی با حفظ اقتدار ایران قابل پذیرش است، گفت: دستاورد برجام در گذشته نشان داد منافع مردم حفظ نشد و در زمان برجام هرچند برخی از پول های بلوکه ایران آزاد شد، اما به کشور برنگشت، از این رو اعتقاد دولت آیت رئیسی این است که در مذاکرات بین المللی با منطق و اقتدار ایران مذاکره انجام شود.

رئیس ستاد مردمی آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه تولید و کارآفرینی می تواند ایران را به سمت توسعه ببرد، گفت: یکی از سیاست های دولت نگاه به درون است و باید به جوانان میدان داده شود تا جهش تولید رخ دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها