موج
کدخبر : ۳۷۵۸۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-375822

نماینده خوزستان در مجلس در پاسخ به خبرگزاری موج؛

مجتبی یوسفی گفت: در خوزستان 702 روستا مشکل آبی دارند و در جلسه ای که دیروز با نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه داشته ام قراردادی به مبلغ 900 میلیارد تومان اعتبار برای رفع مشکل آب این روستاها در نظر گرفته شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، نماینده خوزستان در مجلس در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه برخی از پروژه های نیمه تمام در کشور قدمت دارند، گفت:  امسال در بودجه 1400 حدود 100 هزار میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های عمرانی در نظر گرفته شده در حالی که برای اجرای تمام پروژه های نیمه تمام به بیش از 2 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مجتبی یوسفی در گفتگو با خبرگزاری موج با بیان اینکه مجلس اعتبارات تنش آبی را به 7 هزار میلیارد تومان رسانده است، گفت: در حالی که دولت اعتبار کمی به این بخش اختصاص داده بود، یکی دیگر از برنامه های که اجرا شد این بود که اصلاح قیمت در بحث برق مصرفی شرکت ها انجام شده است تا دست در جیب مردم نکنیم، زیرا در این شرایط برخی از شرکت ها برای فروش کالاهای خود نرخ دلاری در نظر می گرفتند که حاشیه شود 40 درصدی برای آنها داشت.

او با اشاره به اینکه برای نخستین بار 500 میلیارد تومان اعتبار در بودجه امسال برای هدرفت آب در نظر گرفته شده است، گفت: روزی که بودجه شروع به بررسی شد قیمت نفت 40 دلار بود و بعد به 70 دلار رسید، از این رو وقتی ردیف بودجه ای برای این بخش در نظر گرفته شده در صورت مازاد اعتبارات می تواند به  این ردیف های بودجه ای اعتبار اختصاص داد.

در استان های کم آب نباید پروژه های صنعتی اجرا می شد

 نماینده خوزستان در مجلس با اشاره به اینکه در استان های کم آب نباید پروژه های صنعتی اجرا می شد که مشکل مدیریت آب بروز کند، گفت: در استان خوزستان برای مردم پذیرفته نیست با 5 سد آب بازهم مشکل کم آبی مواجه باشد، زیرا در سال های گذشته در این منطقه 702 روستا مشکل آبی دارند و در جلسه ای که دیروز با نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه داشته ام قراردادی به مبلغ 900 میلیارد تومان اعتبار برای رفع مشکل آب این روستاها در نظر گرفته شد.

او افزود: حدود  1260 میلیارد تومان اعتبار مازاد برای استان خوزستان برای محرومیت زدایی در بخش آب در نظر گرفته شده، به همین دلیل  استان خوزستان بیشتر بودجه را در سال 1400 دارد و تخصیص به موقع نیازمند همت سازمان برنامه است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها