موج
کدخبر : ۳۷۰۷۳۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370732

کارشناسی رنگ خودرو یکی از مهم‌ترین مراحل است که باید توسط یک کارشناس خودرو مجرب انجام گیرد. چراکه به‌طور مستقیم در قیمت خودرو تاثیرگذار است. در این مقاله از همراه مکانیک می‌خواهیم درباره مهم‌ترین نکاتی که باید در هنگام انتخاب کارشناس خودرو در نظر داشته باشید، صحبت کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، کارشناسی خودرو در معامله خودروهای دست‌دوم و کارکرده برای جلوگیری از ضرر مالی ضروری است زیرا آمارها نشان داده حدود 72 درصد خودروهای دست‌دوم دارای حداقل یک ایراد فنی یا بدنه هستند. کارشناس خودرو یک فرد متخصص و باتجربه است که وظیفه او بررسی سلامت تمامی بخش‌های یک خودرو از جمله بدنه، بخش فنی، موتور، گیربکس و جلوبندی، آپشن‌های و تجهیزات جانبی است. کارشناسی ماشین، اگر به صورت دقیق و کامل انجام شود، ارزش واقعی خودرو را مشخص خواهد کرد. غیر از مدل خودرو، تعداد و نوع آپشن‌های خودرو از دیگر عوامل مهم در تعیین قیمت کارشناسی خودرو محسوب می‌شود.

کارشناسی رنگ خودرو یکی از مهم‌ترین مراحل است که باید توسط یک کارشناس خودرو مجرب انجام گیرد. چراکه به‌طور مستقیم در قیمت خودرو تاثیرگذار است. در این مقاله از همراه مکانیک می‌خواهیم درباره مهم‌ترین نکاتی که باید در هنگام انتخاب کارشناس خودرو در نظر داشته باشید، صحبت کنیم.

  1. داشتن تجربه کافی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باید در یک کارشناس رنگ خودرو وجود داشته باشد، داشتن تجربه کافی است. چراکه در دنیای امروز ابزارهای رنگ کردن خودرو و صافکاری آن به‌قدری پیشرفته شده‌اند که تشخیص وجود رنگ‌شدگی در قسمتی از بدنه یا کل آن کار بسیار دشواری است. کارشناسی که به‌خوبی در این زمینه تخصص داشته باشد می‌تواند حتی با نگاه دقیق به خودرو نیز رنگ‌شدگی آن را تشخیص دهد. به‌علاوه این کارشناس باید مدل‌های مختلف خودرو را کارشناسی کرده باشد تا بتواند از وجود یا عدم وجود قسمت‌های رنگ‌شده در آن‌ها به‌خوبی اطلاع حاصل کند.

  1. ارائه گزارش کامل

گزارش کارشناسی خودرو درواقع یکی از مدارکی است که شما می‌توانید در زمان نیاز برای ارائه به مراجع قضایی از آن استفاده کنید. همچنین این گزارش به‌عنوان یک ضمانت‌نامه برای شما عمل خواهد کرد. بنابراین با استفاده از آن می‌توانید در صورت وجود هرگونه مغایرت میان نتایج کارشناسی و وضعیت واقعی خودرو از کارشناس مربوطه ادعای خسارت کنید و هزینه پرداخت‌شده خود را پس بگیرید. با توجه به این نکته لازم است که گزارش کارشناسی خودرو به‌صورت مکتوب و رسمی به شما ارائه شود. در این گزارش باید تمامی جزییات کارشناسی خودرو در قسمت‌های مختلف آن از رنگ گرفته تا قسمت‌های فنی ذکر شده باشد. با توجه به این جزییات نیز باید قیمت نهایی خودرو تعیین شود.

  1. استفاده از پیشرفته‌ترین وسایل روز

همان‌طور که گفتیم تشخیص رنگ‌شدگی خودرو در دنیای امروز کار بسیار دشواری است. زیرا هم صافکاران و نقاشان در ترمیم رنگ خودرو خبره شده‌اند و هم ابزارهای پیشرفته‌ای برای شبیه‌سازی رنگ فابریک خودرو به وجود آمده است. به همین دلیل است که کارشناس رنگ خودرو باید علاوه بر تجربه خود را به تجهیزات روز کارشناسی خودرو نیز مجهز کند. زیرا تنها با استفاده از چنین تجهیزاتی است که می‌توان دست یک فروشنده کلاه‌بردار را رو کرد. یکی از مهم‌ترین ابزارهایی که در این زمینه به کمک کارشناسان خودرو می‌آید، ابزار تعیین ضخامت رنگ است.

از این ابزار معمولا در مواردی استفاده می‌شود که کارشناس خودرو حدس بزند کل بدنه خودرو رنگ شده است. رنگ فابریک کارخانه معمولا ضخامتی برابر 4.7 دارد. اگر دستگاه تشخیص ضخامت عددی بیش از این مقدار را نمایش دهد، رنگ‌شدگی خودرو محرز خواهد شد. به‌علاوه ابزارهای ساده‌ای مانند آهنربا نیز می‌توانند در تشخیص رنگ‌شدگی به کارشناس کمک کنند. اما شما باید به کارشناسی اعتماد کنید که تمامی ابزارهای روز را برای دستیابی به نتیجه مطمئن مورداستفاده قرار می‌دهد.

4- ارائه خدمات کارشناسی رنگ خودرو در محل

یکی از مهم‌ترین خدماتی که کارشناسان خودرو و شرکت‌های ارائه‌دهنده این خدمات باید به مشتریان خود ارائه دهند، کارشناسی خودرو در محل است. چراکه امروزه وجود مشکلات ترافیکی و گستردگی شهرها باعث شده که جابجایی خودرو کار نسبتا دشواری باشد و بیشتر فروشندگان ریسک جابجایی خودرو را تا محل کارشناسی نپذیرند. به همین دلیل یک کارشناس خوب باید در محل حضور پیدا کرده و خودرو را به‌طور کامل موردبررسی قرار دهد. البته لازم است که این کارشناس در کوتاه‌ترین زمان ممکن در محل حاضر شود و تمامی ابزارهای موردنیاز را با خود همراه داشته باشد.

5- ارائه ضمانت کارشناسی خودرو

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در زمان انتخاب کارشناس خودرو در نظر داشته باشید، ارائه ضمانت‌نامه کارشناسی است. به‌این‌ترتیب شما می‌توانید تا مدت‌زمان مشخصی مشخصات خودرو خود را با نتایج ذکرشده در گزارش کارشناسی خودرو مقایسه کنید و در صورت وجود مغایرت از کارشناس هزینه پرداختی خود را پس بگیرید.

6- ارائه هزینه تقریبی انجام کارشناسی خودرو پیش از حضور در محل

یکی از مهم‌ترین نکات تاثیرگذار در انتخاب کارشناس مجرب رنگ خودرو هزینه‌ای است که برای انجام این کار دریافت می‌کند. شما باید پیش از اینکه از کارشناس خودرو برای حضور در محل درخواست کنید از هزینه آن اطلاع داشته باشید. زیرا با اطلاع از مقدار هزینه دریافتی می‌توانید گزینه بهتری را انتخاب کرده و متناسب با نیاز خود انتخاب درستی داشته باشید. هزینه کارشناسی خودرو نسبت به نوع و تیپ ماشین متفاوت است. همچنین اتوماتیک یا دنده‌ای بودن خودرو نیز در هزینه کارشناسی موثر است.

 

برای یافتن یک کارشناس خودرو باتجربه به کجا مراجعه کنم؟

حال زمان آن فرا رسیده تا با توجه به نکات ذکرشده بهترین کارشناس خودرو را چه در زمینه رنگ ماشین و چه در زمینه سایر قسمت‌ها مانند قسمت‌های فنی، بدنه و سیستم تعلیق انتخاب کنید. همراه مکانیک نخستین شرکت در ایران است که خدمات کارشناسی در محل را برای کاربران خود ارائه داد. این شرکت در طی نزدیک به ده سال فعالیت خود در حوزه خودرو توانسته است بیش از 170 هزار خودرو را با موفقیت کارشناسی کند. همچنین کارشناسی 3000 مدل خودرو در کارنامه شرکت همراه مکانیک ثبت شده است.

شما می‌توانید برای اطلاع از هزینه کارشناسی خودرو همراه مکانیک به سایت این شرکت مراجعه کنید. همچنین می‌توانید گزارش نهایی را هم به‌صورت مکتوب و هم به‌صورت آنلاین دریافت کنید. درنهایت کارشناسان همراه مکانیک ضمانت‌نامه‌ای به شما ارائه می‌دهند که با استفاده از آن می‌توانید تا 24 ساعت پس از دریافت نتایج، در صورت بروز هرگونه مغایرت تا ده برابر هزینه پرداختی خود را دریافت کنید. جهت کسب اطلاعات و آشنایی بیشتر با ویژگی‌های کارشناس خودرو همراه مکانیک به https://www.hamrah-mechanic.com/car-inspection/ مراجعه کنید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها