موج
کدخبر : ۳۶۸۰۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368007

سالار حسام الدینی گفت: چندین میلیارد دلار پول ایران در کشورهای خارجی بلوکه شده و یکی از امن ترین روشها برای آزاد سازی این پولها، استفاده از بازار ارزهای دیجیتال است.

به گزارش خبرگزاری موج، یک کارشناس بازار مالی در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به اینکه فضای بازارها ارز دیجیتال در داخل کشور بدلایل متعدد از جمله ناآشنا بودن اکثر مسئولان و تصمیم گیران، برای مردم روشن نشده است گفت: تا وقتی عزمی برای شفاف کردن این دنیای وسیع جزم نشود، همچنان این سردرگمی و کلافگی را در جامعه شاهد خواهیم بود. 

سالار حسام الدینی خطاب به مسئولان دولتی گفت:  چرا ما بیش از ۱۰ صرافی ارزهای دیجیتال داریم که مجوز ندارند؟! اگر به نفع کشور ، صنعت، تولید و اقتصاد مقاومتی است چرا از صرافی های مجوزدار و قانونی حمایت نمی کنید؟

وی ادامه داد:  چرا فضا را برای فعّالان قانونی و متخصص باز نمی کنید تا در محیطی رسمی و قانونی فعالیت کنند؟ همه اینها نتیجه ای جز شکست نخواهد داشت چون اگر علم داریم باید استفاده کنیم و یا اگر نداریم ولی به اهمیت موضوع مورد بحث پی برده ایم، باید افرادی از خارج از کشور که کارشناس هستند آورده شود تا برایمان کار کنند.

این کارشناس ارشد بازار سرمایه داخلی و بین المللی تاکید کرد: جهان در حال حرکت و تغییر است و  تاریخ نشان داده هر اتفاق جدید در ابتدا با جبهه‌گیری از طرف مردم و مسئولان مواجه می‌شود که این موضوع بذات قابل نقد نیست چرا که انسان ذاتاً موجودی محتاط است و به قول معروف احتیاط شرط عقل است، اما نقدی که وجود دارد اینجاست که لزوما تمام اتفاقات جدید مضر نیست، و رفتار عُقلایی سنجش بدون جبهه گیری در مقابل رویدادهای مختلف است.

وی افزود: همه امور و از جمله امور بانکی به سمت دیجیتالی شدن در حال حرکت هستند و بطوری که حتی شرکت‌های خصوصی نیز به عرصه بین الملل وارد شده و امور مبادلاتی و معاملاتی جدیدی در جهان شکل گرفته و روز به روز در حال گسترش است.

وی با نقل قولی از مدیرعامل تسلا که:《 من می‌خواهم محصولاتم را نیز با ارز دیجیتال معامله کنم سخنانش را ادامه داد و گفت: باید آگاهی سازی انجام شود و بزرگان ما نیز  باید از افکار سنّتی فاصله گیرند چون دیگر  نمی توانیم با متد ۴۰ سال قبل معامله کنیم. 

وی بیان کرد: با اینکه امروزه بازارهای مالی به خصوص بورس توانسته درصد زیادی از مردم را به خود سوق بدهد، اما بازار فارکس که بزرگترین بازار مالی جهان است، چقدر توانسته در بین اذهان عمومی شناخته شده باشد؟ چرا هنوز بازار فارکس برای بسیاری از مردم ما گمنام است؟  

کارشناس ارشد بازارهای سرمایه داخلی و بین المللی اظهار داشت: آشنایی با ظرفیت های موجود در بازار فارکس نیازمند آگاه سازی مردم از طریق رسانه و دولت است. ما  وظیفه داریم فرصت‌ها و تهدیدها را شفاف سازی کنیم تا افراد با بستر مناسب به  بازارهای مالی ورود پیدا کنند اما در واقع کمک رسانه ها و دولت در شناساندن این بازار برای عموم مردم بسیار تاثیر گذار است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها