موج
کدخبر : ۳۶۷۱۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367167

مدیر عامل توانیر:

مدیر عامل توانیر گفت: یکی از کار‌های بزرگ صنعت برق کاهش تلفات برق بود به طوری که برای کاهش بیش از ۵ درصدی میزان تلفات، رقمی معادل ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، متولی زاده مدیر عامل توانیر از سرمایه گذاری ۵ هزار میلیاردی تلفات شبکه برق کشور خبر داد و گفت: یکی از کار‌های بزرگ صنعت برق کاهش تلفات برق بود که خوشبختانه تلفات شبکه برق تک رقمی شده است. به طوری که برای کاهش بیش از ۵ درصدی میزان تلفات، رقمی معادل ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده است.

متولی زاده افزود: منافع حاصل از این کاهش تلفات بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد تومان ارزش دارد، بنابراین این هزینه گذاری با ضریب ۱۰ برابر به منابع کشور بازگشته است.

او ادامه داد: در ۴۰ ساله گذشته با توجه به شرایط سخت و گرم ما ۷ درصد افزایش مصرف داشتیم اما توانستیم بدون خاموشی گذر کنیم.

متولی زاده بیان کرد: ارتقای راندمان نیروگاه و مدیریت بار یکی از نکات مهم بود که توانستیم از انرژی بهتری استفاده کنیم و همچنین ارتقای خدمات غیر حضوری یکی دیگر از اقدامات صنعت برق بود.

مدیر عامل توانیر تصریح کرد: بهینه سازی مصرف انرژی صنعت برق کشور  مهم است و ما کشوری هستیم که یارانه انرژی را به سمت مصرف کننده ارائه می‌کنیم به طوری که ۴ هزار میلیارد تومان برای این امر توسط هدفمندی انرژی اختصاص یافته است.

این مقام مسئول گفت: خوشبختانه با راه اندازی پویش الف ب ایران هم توانستیم سهم قابل توجهی در بخش مصرف انرژی داشته باشیم.

او افزود: با اقداماتی که در این زمینه انجام شده است، میزان تلفات شبکه برق ایران همپای بسیاری از کشور‌های توسعه یافته شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها