موج
کدخبر : ۳۵۶۱۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356155

بهروز آقایی با اشاره به افزایش ۵ برابری کالاهای صادراتی در بندر شهید بهشتی چابهار گفت: رکورد جدید در بارگیری کالاهای صادراتی در بندر این استراتژیک ثبت شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به افزایش ۵ برابری کالاهای صادراتی در بندر شهید بهشتی چابهار گفت: رکورد جدید در بارگیری کالاهای صادراتی در بندر این استراتژیک ثبت شده است.

بهروز آقایی با بیان اینکه بندر چابهار به عنوان یکی از بنادر مهم و استراتژیک کشور از تجهیزات مناسب و مدرنی برای تخلیه و بارگیری انواع کالا برخوردار است، افزود: به واسطه این قابلیت بارگیری روزانه کالاهای صادراتی در این بندر به ۱۵ هزار تن ارتقا پیدا کرده است که رکوردی جدید محسوب می شود.

او با بیان این که به واسطه اقدام های توسعه ای انجام شده، چابهار دیگر یک بندر سنتی نیست، ادامه داد: عدم محدودیت در پهلوگیری کشتی و پذیرش  کالا و ارائه تخفیفات قابل توجه در انبارداری کالاهای معدنی و ساختمانی از جمله قابلیت های ویژه این بندر اقیانوسی است. 

آقایی با اشاره به طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار که فاز نخست آن عملیاتی شده است و در فاز دوم اجرایی قرار دارد، تصریح کرد: با توجه به توسعه زیرساختی و تجهیزاتی صورت گرفته، بندر چابهار ظرفیت بسیار مناسبی جهت صادرات مواد معدنی و مصالح ساختمانی به بازارهای هدف نیز دارد. 

وی اضافه کرد: ظرفیت‌های موجود در بندر چابهار و تخفیفات هدفمند ارائه شده به کالاهای صادراتی موجب رشد قابل ملاحظه ۵ برابری صادرات از ابتدای امسال تاکنون از این بندر استراتژیک شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها