موج
کدخبر : ۳۵۳۶۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353657

خیراله خادمی در پاسخ به موج؛

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه 24 هزار میلیارد تومان سرمایه مورد نیاز پروژه هاست، گفت: در بخش ریلی و بزرگراهی دولت در پروژه ها سرمایه گذاری می کند و در بخش آزاد راهی با مشارکت بخش خصوصی انجام می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، معاون وزیر راه و شهرسازی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن اشاره به اینکه در کل کشور حدود 3400 کیلومتر مسیر ریلی در دست اجرا است، گفت: 1960 کیلومتر مسیر ریلی و 9 پروژه آزاد راهی با طول 659 کیلومتر در اولویت قرار دارد. در بخش بزرگراهی هم 1761 کیلومتر پروژه بزرگراهی در اولویت اجرا قرار دارد که شامل 71 پروژه در تمام استان هاست.

خیراله خادمی با بیان اینکه 24 هزار میلیارد تومان سرمایه مورد نیاز پروژه هاست، افزود: در بخش ریلی و بزرگراهی دولت در پروژه ها سرمایه گذاری می کند و در بخش آزاد راهی با مشارکت بخش خصوصی انجام می شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور با تاکید بر اینکه برآورد هزینه پروژه ها با دلار 12 هزار تومان است اما در حال حاضر هزینه ها 50 درصد افزایش یافته است، تصریح کرد: طبق ترددهای تعدیلی سازمان برنامه و بودجه پیش بینی می شود میزان سرمایه مورد نیاز پروژه ها از 24 هزار میلیارد تومان به 35 هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

او با اشاره به اینکه پروژه کنارگذر آزاد راه شرق اصفهان هزار سیصد میلیارد تومان سرمایه برده است، گفت: این پروژه در یک دوره متوقف بوده و بعد از آن اجرایی شده به همین دلیل ارزش پروژه بیش از 2 هزار میلیارد تومان است.

خادمی با اشاره به اینکه پروژه کنارگذر آزاد راه شرق اصفهان در کاهش ترافیک این استان موثر است، گفت: قسمت شرق اصفهان محروم تر از غرب است و اجرای این پروژه می تواند زمینه ساز توسعه در این منطقه باشد.

خادمی در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به 8 هزار میلیارد تومان اعتبار برای پروژه آزاد راهی نیاز است، گفت: برای اجرای این پروژه ها 4 هزار میلیارد تومان توسط دولت تامین می شود و بخشی هم توسط دولت تامین خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها