موج
کدخبر : ۳۵۲۱۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352137

معاون شرکت توسعه ساخت راه آهن در پاسخ به خبرگزاری موج؛

عباس خطیبی با اشاره به تخصیص اعتبار ۳۰۰ میلیون یوروی پروژه راه آهن چابهار_زاهدان گفت: در حال حاضر از نظر زیرسازی ۶۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و ریل گذاری ۴۸ درصد پیشرفت داشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، معاون شرکت توسعه ساخت راه آهن در حاشیه پروژه راه آهن چابهار-زاهدان به خبرنگار خبرگزاری موج گفت: این پروژه قرار است تا پایان سال ۱۴۰۰ پروژه به بهره برداری برسد، البته قرارداد اجرای این پروژه از سال ۸۹ بین شرکت زیرساخت و خاتم الانبیا امضا شد اما تا سال ۹۲ عملا پروژه پیشرفتی نداشته و عملیات آن از سال ۹۳ آغاز شد و در حال حاضر اجرای آن در ۸ قطعه به صورت مرحله ای اجرا می شود.

عباس خطیبی بیا بیان اینکه تاکنون از سمت چابهار تا زاهدان ۳۲ کیلومتر از مسیر ریل گذاری شده است، افزود: در حال حاضر اجرای قطعه دیگر با طول ۸۴ کیلومتر اجرایی می شود.

خطیبی با بیان اینکه ۳۰۰ میلیون یورو اعتبار از صندوق توسعه ملی با مجوز رهبری به این پروژه اختصاص می یابد، افزود: تاکنون ۱۰۰ میلیون یورو اعتبار به این پروژه اختصاص یافته و راه آهن چابهار-زاهدان در حال حاضر از نظر زیرسازی ۶۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و ریل گذاری ۴۸ درصد پیشرفت داشته و قرار است تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد و تا آن زمان به صورت مرحله ای ۲۰۰ میلیون یورو دیگر تخصیص می یابد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها