موج
کدخبر : ۳۵۱۱۳۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351132

خبرگزاری موج گزارش می دهد؛

شرکت ذوب آهن اصفهان در ۷ ماهه نخست امسال توانسته از فروش محصولات خود ۹۴۲۰ میلیارد تومان درآمد کسب کند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی ۵۷ درصدی داشته است، همچنین این شرکت افزایش تولید و فرش ریل آهن را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، در مهرماه خبرهای مبنی بر تعیین قیمت شمش فولاد از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت خبرساز شده بود و با وجود اینکه مسئولان بورس صراحتا با این مساله مخالفت کرده بودند، اما همچنان اجرای این سیاست بسیاری از فعالان بورس را نگران کرده بود که در نهایت قرار شده قیمت فولاد با نرخ پایه مشخص شود و سقف قیمت هم به صورت دستوری تعیین نشود و قیمت های جهانی براساس نرخ دلار سنا مبنا قرار گرفته که این اتفاق به معنای رسیدن سود اصلی به فولادسازان به جای دلالان است. از این رو شرایط به وجود آمده در کنار برنامه افزایش تولید در شرکتی مانند ذوب آهن اصفهان کمک به سودآوری این شرکت خواهد کرد، چراکه در هفت ماهه نخست امسال هم این شرکت توانسته محصولات بیشتری نسبت به مدت مشابه سال گذشته بفروشد.

معاون تولید شرکت ذوب آهن اصفهان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت شمش فولاد نسبت به سایر حلقه های فولاد قیمت متناسبی دارد، گفت: از آنجایی که قیمت محصولات سایر حلقه های پایین دستی با درصدی از قیمت شمش فولاد تامین می شود در شرایط کنونی نسبت های قیمتی مناسب است.

مهرداد تولائیان با بیان اینکه پیش بینی می شود در شش ماهه دوم سود دهی شرکت ذوب آهن افزایش یابد، افزود: تولید محصولات فولادی شرکت ذوب آهن اصفهان در شش ماهه نخست امسال طبق برنامه پیش رفته است بر همین مبنا تا پایان امسال بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن انواع شمش فولاد، تیرآهن، میلگرد و کلاف صادرات شود.

او با تاکید بر اینکه با حمایت های وزارت صنعت، معدن و تجارت مواد اولیه کافی در انبار وجود دارد و تامین زغال سنگ به اندازه کافی انجام شده است، تصریح کرد: در شرایط کنونی به دلیل اینکه قیمت انرژی، مواد اولیه، کارگر و .. افزایش یافته نباید قیمت شمش به صورت دستوری تعیین شود از این رو باید همچنان قیمت آن در بورس کالا تعیین شود. 

معاون تولید شرکت ذوب آهن اصفهان با اشاره به اینکه شرکت ذوب آهن اصفهان گزارش مثبتی را روانه کدال کرده است، گفت: در ۷ ماهه نخست امسال شرکت ذوب آهن اصفهان توانسته است ۹۴۲۰ میلیارد تومان از فروش محصولات خود درآمد کسب کند که از این مبلغ ۱۸۵۵ میلیارد تومان آن مربوط به همین ماه است و این آمار حاکی از این است که درآمد فروش شرکت ذوب آهن اصفهان در ۷ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی ۵۷ درصدی داشته است.

تولید تجهیزات ریلی جدید در ذوب آهن

همچنین این شرکت تولید دیگر تجهیزات ریلی را در دستور کار است، برای نمونه سوزن ریل(وقتی در خطوط راه آهن چند خط بهم برخورد می کند به سوزن ریل نیاز است) یکی از این محصولات است که هم اکنون به دلیل محدودیت های تحریمی واردات این قطعه سخت شده در حال حاضر داخلی سازی این محصول در شرکت ذوب آهن اصفهان در حال انجام است و پیش از این سفارش ۲۵۰۰ تن از این محصول به شرکت ذوب آهن شده بود و با توجه به نیاز کشور به این محصول سیاست تولید آن در سبد کالایی ذوب آهن در دستور کار قرار گرفت.

او با تاکید بر اینکه در حال حاضر شرکت ذوب آهن اصفهان استاندارد ملی ریل را دریافت کرده است، گفت: در شرایط کنونی هدف ما عرضه ریل در بورس کالا است تا تمام شرکت های که برای پروژه های خود به ریل نیاز دارند بتوانند از طریق بورس ریل مورد نیاز خود را تامین کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء برای ساخت راه آهن چابهار-زاهدان به صورت چند مرحله ای و با توافق ذوب آهن در خصوص تناژ، زمان عرضه و کشف قیمت در بورس کالا خرید حدود (نود هزار تن) ریل 60E1 با گرید R260 مطابق آخرین ویرایش استاندارد 1-EN13674 به توافق رسیده است و از آنجایی که تقاضا برای ریل در کشور در حال افزایش است شرکت ذوب آهن اصفهان می تواند درآمد خوبی از این بخش کسب کند و در آینده شاهد رشد سودآوری در این شرکت باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها