موج
کدخبر : ۳۴۶۱۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346107

همتی:

رئیس کل بانک مرکزی گفت: نرخ‌های ارز در بازار، نرخ های اقتصادی نیستند و دوام نخواهند داشت امیدوارم مردم عزیز دارایی خود را در معرض ریسک بازار ارز قرار ندهند.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشت اینستاگرامی خود نوشت: از چند هفته پیش دولت آمریکا با طرح لغو تمام معافیت های تحریمی و راه اندازی ماشین تبلیغاتی خود توسط رسانه‌های وابسته آخرین تلاش‌های خود را برای ایجاد التهاب در بازار ارز کلید زد.

وی تاکید کرد: به نظر نمی‌رسد اقدام دیگری برای استفاده  در فشار حداکثری باقی مانده باشد. آمریکایی‌ها از این کار بیشتر هدف تبلیغاتی دارند. طبیعی است که نوسان گیران و سودجویان در بازار ارز برای بهره‌گیری از فضای تبلیغاتی تلاش لازم به عمل بیاورند.

این مقام مسئول نوشت: همانگونه که قبلاً گفتم ثبات بازار برای بانک مرکزی اولویت دارد و بنابراین در حاشیه نرخ بازار نسبت به عرضه سنگین اقدام و اجاره آربیتراژ و نوسانگیری نخواهد داد.

وی ابراز کرد: بانک مرکزی ضمن افزایش عرضه در بازار ثانویه " نیما " در راستای تسهیل و تسریع در تأمین ارز واردکنندگان در این بازار به پتروشیمی‌ها, فولادی‌ها و معدنی ها اعلام کرد که آنها نیز می‌تواند ارز حاصل از صادرات خود را, علاوه بر صرافی های بانکی مستقیماً به صرافی های مجاز جهت واردات کالاهای دارای تخصیص ارز بفروشند.

او تصریح کرد: قبلا هم گفتم نرخ‌های ارز در بازار، نرخ های اقتصادی نیستند و دوام نخواهند داشت امیدوارم مردم عزیز دارایی خود را در معرض ریسک بازار ارز قرار ندهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها