موج
کدخبر : ۳۴۴۹۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344977

در پی شکایت جمعی از سهامداران شرکت توسعه ‌و‌ عمران مجد خواف از هیات مدیره ، دادستان خواف به این پرونده ورود کرد و هیات مدیره شرکت را به دادسرا احضار کرد .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، در شکوائیه سهامداران شرکت توسعه و عمران مجد خواف به دادستان شهرستان خواف آمده است؛ شرکت توسعه و عمران مجد خواف در سال ۱۳۸۲ با حدود ۵ هزار سهامدار و سرمایه بالغ بر ۹۰۵ میلیون‌ تومان از سهامداران شهرستان خواف به ثبت رسید. اعضای هیات مدیره اولیه شرکت علی محمد محصل، ابراهیم تازه، حسین ابراهیم بای، عبدالعیم تدین، احمد لاله، غلام حسین مشروط و مدیرعاملی ابراهیم تازه بودند که تا سال ۸۴ مسئولیت داشتند. 

مدیران وقت با خرید شرکت تعاونی لبنی ثامن‌کویر به مبلغ ۹ میلیون تومان به اجرای طرح زودبازده فرآورده های لبنی اقدام کردند که پس از انجام مراحل قانونی از  کارخانه شیر کلید خورد و به بهره برداری رسید و در نهایت پس از شروع به کار و احداث ساختمان و خرید تجهیزات با ترازنامه مالی ۱۲۰ میلیون تومانی سوددهی سهامداران را خوشحال کردند.

پس از این پروژه، هیات مدیره اولیه در سال ۸۶ اقدام به خرید ۲۵ میلیون و ۸۵۷ هزار و ۶۰۰ سهم یک هزار ریالی سیمان مجد خواف برای سهامداران شرکت توسعه و عمران کردند، اما عده ای  تصمیم گرفتند که این کارخانه را تصرف کنند و ترتیبی اتخاذ کردند که هیات مدیره وقت کناره گیری کند تا محمود مقسوم‌، مجید تجدد خواه، اسدالله احراری، عبدالمجید مقسوم، نادر خوش آهنگ، عبدالرحمان شگفتی بر این کارخانه مسلط شوند. 

پس از حضور هیات مدیره جدید در شرکت توسعه و عمران مجد خواف، ورق سوددهی و بازدهی کارخانه برگشت به طوری که هیات مدیره در نخستین اقدام مرکز جمع آوری شیر را در خیابان ۷۲ تن تعطیل کردند ‌و از آن به بعد ۲۲ میلیون و ۷۳۷ هزار و ۶۰۰ سهم سیمان مجد‌ خواف ناپدید شد. 

هیات مدیره وقت از عدم آگاهی و انسجام سهامداران به نفع خودشان بهره برداری کردند و در خفا و بدون هیچگونه اطلاعی به سهامداران و یا برگزاری مزایده، کارخانه را به قیمت اندکی به فروش رساندند. هیات مدیره فعلی همچنین بدون اطلاع سهامداران شروع به فروش ماشین آلات و خودروهای این شرکت کردند . 

همچنین از بانک ملت درخواست ۴۰۰ میلیون تومان وام کردند و پس از چندین سال به بازپرداخت تسهیلات اقدام نکردند؛ به محض آنکه بانک اعلام برگشت وام کرد، از بانک خواستند که این موضوع روال قانونی خودش را طی کند تا بتوانند کارخانه را به فروش برسانند . 

دادستان شهرستان خواف نیز در نامه ای به رئیس پلیس آگاهی شهرستان خواف، دستور بر انجام تحقیقات مقدماتی و فنی پیرامون تصمیمات هیات مدیره صادر کرد و همچنین ریاست و اعضای هیات مدیره شرکت را به دادسرا احضار کرد.  هم اکنون جمعی از سهامداران این شرکت با طرح شکایت علیه هیات مدیره وقت، از دادستان شهرستان خواف درخواست کردند که با بررسی مستندات موجود ۵ هزار نفر از سهامداران این شرکت به حق و حقوق از دست رفته خود برسند .

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها