موج
کدخبر : ۳۳۸۹۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338937

استاندار و نمایندگان مجلس هشیار باشند؛

زمزمه‌هایی مبنی بر تحرکات برخی از افراد در مرکز برای جایگزینی «حمید رضاییان اصل» در شرکت کشتی‌سازی ایزوایکو با مدیرعاملی غیربومی به گوش می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری موج، «کشتی نسازی» دیروز، امروز صنعت موفق کشتی‌سازی ایرانی است و کشور را به یکی از قدرتمندترین صنایع کشتی‌سازی منطقه بدل کرده و قسمت عمده‌ای از این دستاوردها مرهون مدیریت قوی و برنامه‌های «حمید رضاییان اصل» مدیرعامل شرکت کشتی سازی فراساحل ایران یا همان ایزوایکو است.

ایزوایکو ورشکسته که در اوایل دهه‌‌ی نود شمسی امیدی به شکوفایی آن نبود، به همت رضاییان از ورشکستگی نجات یافت تا جایی که در سال‌های اخیر با تکیه بر درآمد و سوددهی به صورت خودگردان و بدون هیج بودجه ای از مرکز اداره و دغدغه‌ای بزرگ از دوش نظام و دولت برداشته شده است؛ این در حالی است که در دهه‌‌ی هشتاد حقوق مجموعه توسط تهران و سازمان ایدرو پرداخت می‌شد و این سازمان در واقعیت «کشتی‌نسازی» بود.

علی‌رغم تشدید تحریم های ظالمانه در سال های اخیر ساخت کشتی‌های اقیانوس‌پیما، ساخت سکوهای استخراج نفت و نصب و راه اندازی آن، تعمیر کشتی‌های غول پیکر چندصد هزار تنی و دیگر اقدامات شگرف باعث شد تا بسیاری از گره‌های موجود در صنعت کشور گشوده شود. البته نباید به سادگی از کنار شاهکار خلق شده در ساخت سکوهای نفتی فازهای ۱۲، ١٤، ١٦، ١٧ و ١٨ در کشتی سازی غافل شد چرا که این اقدام سبقت ایران در برداشت گاز از میدان مشترک با قطر را رقم زد و با این اقدام همگان رضاییان را در قامت مدیری ملی و صاحب درایت شناختند؛ فردی که با دفع حاشیه‌ها از ساختار کشتی‌سازی، اقدامات جهادی و توجه به اقتصاد مقاومتی را در عمل به اجرا درآورد.

با این حال به نظر می‌رسد در سالی که از جانب مقام معظم رهبری به نام جهش تولید نام‌گذاری شده است، عده‌ای به دنبال باز کردن فضا برای کره‌ای‌ها هستند و شاید منافع‌شان را در این حوزه می‌بینند. ماموریت جعبه سیاه یکی از بنگاه های خصولتی که به تازگی برخی مدیران سابقش به دلیل فساد مالی بازداشت شده‌اند، به دنبال حذف مدیر حامی تولید داخلی و تعطیل کردن ساخت کشتی در داخل کشور هستند و مدیر توانمند هرمزگانی را سد راه خود می‌بینند.

در این شرایط نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و استاندار هرمزگان باید کنکاش کنند که تغییر مدیران موفق کشتی سازی در سال جهش تولید با کدام هدف انجام می‌شود چرا که نچرخیدن چرخ های این صنعت تبعات بزرگ اقتصادی، اجتماعی و امنیتی در پی خواهد داشت. باید مشخص شود که آیا کشتیرانی جمهوری اسلامی با تغییر مدیران حامی تولید در داخل باز هم به دنبال قراردادهای برجامی است؟

ماجرا هر چه باشد افکار عمومی به دنبال واکنش سریع تمام تصمیم گیران و تصمیم سازان در این حوزه است و علاج واقعه قبل از وقوع باید صورت پذیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها