موج
کدخبر : ۳۳۳۸۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333852

کاظم خاوازی خبر داد؛

وزیر جهاد کشاورزی گفت: مسئول قیمت گذاری ستاد تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت است، اما ما در وزارت جهاد کشاورزی برنامه حمایت از استارت آپ های توزیع محصولات هستیم که می توانند به ستاد تنظیم بازار کمک کنند. هر چند در حال حاضر بخشی از میوه ها به دلیل سرما زدگی در انبارهای نادرست از دست رفته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، وزیر جهاد کشاورزی در نشست خبری با رسانه ضمن اشاره به اینکه براساس آمار بانک مرکزی رشد اقتصاد کشاورزی در سال گذشته 8 دهم درصد بوده که باعث مثبت شدن رشد اقتصادی کشور شده است، گفت: از همین جا از تلاش کشاورزان که امنیت غذایی کشور را در شرایط تحریم فراهم کنند تشکر می کنم.

کاظم خاوازی با بیان اینکه سیاست ما ادامه برنامه اقتصاد مقاومتی و جهش تولید است، افزود: در حال حاضر به دنبال این هستیم که با کمک بانک مرکزی تسهیلات کم بهره در اختیار واحدهای فرآوری قرار دهیم.

او درباره دلایل افزایش قیمت میوه، اظهار کرد: مسئول قیمت گذاری ستاد تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت است، اما ما در وزارت جهاد کشاورزی برنامه حمایت از استارت آپ های توزیع محصولات هستیم که می توانند به ستاد تنظیم بازار کمک کنند. هر چند در حال حاضر بخشی از میوه ها به دلیل سرما زدگی در انبارهای نادرست از دست رفته است.

خاوازی با تاکید بر اینکه برنامه ابلاغ تولید در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: این برنامه در زمان کشت پاییزه به استان ها ابلاغ می شود.

او با تاکید بر اینکه با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای حمایت از تولیدکنندگان ارتباط داریم، تصریح کرد: در حال حاضر میزان تعرفه صادرات مرغ کاهش یافته و پیشنهادهای دیگری نیز در این زمینه داریم.

در تصمیم گیری برای انتصابات رضای خدا را در نظر می گیریم

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه کمیته انتصابات در وزارت جهاد کشاورزی تشکیل داده ایم، اظهار کرد: همواره در تصمیم گیری برای انتصابات رضای خدا را در نظر می گیریم و در یک انتصاب اخیر اختلاف نظر درباره آن زیاد بود که با توکل به خدا و کمک گرفتن از مشاوران توانستیم انتخاب خوبی داشته باشم و الان از همه انتخاب هایم راضی هستم.

او با بیان اینکه در کشور باید از مزیت ها استفاده کنیم، اظهار کرد: اگر چند سال قبل در تولید گندم برنامه نداشتیم الان زیر فشار بودیم، از این رو معتقدم در بخش های مختلف همچون شکر می توانیم با تکیه بر مزیت های داخلی به خودکفایی برسیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها