موج
کدخبر : ۳۳۳۳۳۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333332

خبرگزاری موج گزارش می دهد؛

در حال حاضر اظهار نظرهای متفاوتی درباره روند بازار سرمایه در هفته آینده وجود دارد. زیرا از یک سو در هفته جاری شاخص رشد خوبی داشته و از سوی دیگر در هفته آینده با مقاومت یک میلیون و دویست هزار واحدی روبرو خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، در هفته ای که گذشت بورس روند مثبتی داشت و تنها در روز سه شنبه کمتر از 7 دهم درصد منفی خورد، سایر روزها کاملا مثبت بود، هرچند در روزهای پایانی هفته این تفکر بین سهامداران شکل گرفته بود که بازار چند روزی خنثی خواهد بود و نوسان چندانی نخواهد داشت، اما افزایش 35 هزار واحدی شاخص در روز چهارشنبه همه پیش بینی ها را باطل کرد. در حال حاضر نیز اظهار نظرهای متفاوتی درباره روند بازار در هفته آینده وجود دارد. زیرا از یک سو در هفته ای که گذشت بازار رشد خوبی داشته و از سوی دیگر در هفته آینده با مقاومت یک میلیون و دویست هزار واحدی روبرو خواهد شد و همین فضا ممکن است بسیاری از تازه واردهای بازار سرمایه را به صف های فروش هدایت کند، البته برخی کارشناسان معتقدند در هفته آینده ممکن است مرز شاخص یک میلیون و دویست هزار واحدی شکسته شود و بعد از آن اصلاحاتی جزئی به وجود بیاید، البته احتمالا کمی هم وجود دارد که شاخص دورخیزی برای قله یک میلیون و 500 هزار هم واحدی  بردارد.

یک کارشناس بورس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه شاخص پس از اینکه وارد یک میلیون واحد شد وارد اصلاح شد، گفت: در هفته گذشته بورس دوباره رشد خود را آغاز کرده و به نظر می رسد با نوسانات کمی همچنان روند رشد ادامه داشته باشد و بعد از یک میلیون و دویست هزار واحد اصلاح داشته باشد یا اینکه بدون اصلاح و توقف های مقطعی تا یک میلیون پانصد هزار برسد.

مبین کسایی با بیان اینکه در حال حاضر قرعه کشی های خودرو تمام شده و مردم دوباره سرمایه هایی که برای ثبت نام خودرو خارج کرده بودند را به بازار بورس برگردانده اند، افزود: در شرایط کنونی اکثر گروه های صنعتی با صف خرید روبرو هستند و این روند که با تازه واردهای بورسی شکل گرفته به رشد شاخص کل بورس کمک خواهد کرد.

او با نگاهی به گروه های صنعتی در بورس ، اظهار کرد: در ابتدای هفته جاری گروه های فلزی ها و دارویی ها روند مثبت تری نسبت به سایر گروه ها داشتند و در شرایط کنونی همه شرکت های سیمانی بیشترین مثبت را داشتند.

کسایی با تاکید بر اینکه برخی از تازه واردهای بورس به صف های خرید و فروش بازار دامن می زنند، تصریح کرد: به طور قطع اگر تازه تازه واردها سهامداری کردن را یادبگیرند می توانند در آینده از منافع آن بهره مند شوند، در غیر این صورت رفتار هیجانی می تواند خسارت هایی را به آن ها تحمیل کند.

حمایت از بازار سرمایه

یکی از سیاست ها دولت در سال جاری حمایت از بازار سرمایه بوده به همین دلیل تاکنون یک صندوق سرمایه گذاری متشکل از چند بانک دولتی را ارائه کرده است و پیش بینی می شود تا یک ماه آینده دو صندوق سرمایه گذاری دیگر ارائه کند که می تواند به مثبت ماند روند بورس کمک کند.

یک کارشناس بورس در گفتگو با خبرنگار خبرگزای موج با اشاره به اینکه در هفته های گذشته همچنان سیر ورود نقدینگی به بورس ادامه داشته است، گفت: ورود حجم بالای نقدینگی پیش بینی ها بورسی را غیر ممکن کرده است، زیرا بازار شرایط جدیدی را تجربه می کند که تا کنون سابقه نداشته است.

مرتضی علی اکبری با بیان اینکه دولت باید روند حمایت از بورس را ادامه دهد، افزود: به طور قطع واگذاری شرکت های جدید به بخش خصوصی و تشکیل صندوق های سرمایه گذاری می تواند به جذب بیشتر نقدینگی کمک کند. در این حالت منابعی که به بورس وارد شده اند همچنان حفظ می شوند و مانع از ورود به بازار سوداگری می شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، در هفته گذشته بورس روند مثبتی داشت و تنها در روز سه شنبه کمتر از 7 دهم درصد منفی خورد، سایر روزها کاملا مثبت بود، در حال حاضر هم اظهار نظرهای متفاوتی درباره روند بازار در هفته آینده وجود دارد. از یک سو در هفته جاری بازار رشد خوبی داشته و از سوی دیگر در هفته آینده بورس با مقاومت یک میلیون و دویست هزار واحدی پیش می آید و ممکن است بسیاری از تازه واردهای بازار سرمایه را به صف ها فروش هدایت کند، البته برخی کارشناسان معتقدند شاخص پس از عبور از یک میلیون و دویست هزار واحد اصلاحاتی جزئی خواهد داشت.

نویسنده:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها