موج
کدخبر : ۳۳۲۸۴۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332844

دبیر هیأت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور بر لزوم عرضه ماسک استاندارد با نرخ مصوب به مردم تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از وزارت صنعت ، معدن و تجارت، جمشید گلپور با اشاره به دستور اخیر رئیس جمهور مبنی بر تولید و توزیع ماسک برای عموم مردم، اظهار داشت: در جلسه اضطراری با حضور مدیران ارشد مرتبط وزارت صمت و بهداشت، اتاق‌های اصناف ایران و تهران، اتحادیه‌های صنفی و برخی از تولیدکنندگان، ضمن بررسی آخرین وضعیت شبکه تولید و توزیع ماسک در کشور و موانع پیشرو، هماهنگی‌های لازم جهت تسهیل بیشتر در راستای حمایت از تولید انبوه ماسک به عمل آمد.

دبیر هیأت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور با دستور به اتحادیه‌های صنفی خوار و بار، سوپرمارکت، اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بزرگ و اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی نسبت به هماهنگی با حلقه تولید کشور جهت توزیع گسترده در شبکه امن و مطمئن و مستمر ماسک در کشور تاکید کرد.

وی اتاق‌های اصناف سراسر کشور را به عنوان متولی شبکه مطمئن توزیع در کشور برشمرد و افزود: توزیع کنندگان صنفی ماسک در کشور علاوه بر داروخانه‌ها، موظفند برای تسهیل دسترسی مردم ایران به ماسک در اقصی نقاط کشور، صرفاً ماسک‌های دارای استاندارد بهداشت با نرخ مصوب را از شبکه مطمئن تحت نظارت اتاق‌های اصناف سراسر کشور دریافت و عرضه کنند.

گلپور از سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان نیز خواست بازرسی‌های مضاعف و رصد و پایش قیمت‌ها را در دستور کار ویژه داشته باشد و در صورت مشاهده تخلف، سریعاً از مجرای قانون با متخلفین برخورد شود.

دبیر ستاد مقابله با کرونای وزارت صمت باتوجه به رونق مجدد کسب و کارها، ضمن توصیه به مردم جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، حمایت از تولید کنندگان را از اولویت‌های این وزارتخانه جهت خودکفایی در تولید و عرضه ماسک برشمرد.

در این جلسه مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، مدیرکل صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی، نماینده سازمان حمایت، هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران نسبت به طرح دیدگاه‌ها و دغدغه‌های مرتبط پرداختند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها