موج
کدخبر : ۳۲۸۵۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328515

طبق اعلام سازمان خصوصی سازی؛

سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: برگه ‌های سهام عدالت قبلی مربوط به عضویت فاقد هرگونه ارزش و اعتبار است و در صورت مفقودی برگه عضویت هیچ لزومی به در اختیار داشتن برگه عضویت سهام عدالت نیست.

به گزارش خبرگزاری موج، سازمان خصوصی سازی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در راستای اجرای فرمان مقام معظم رهبری و موافقت ایشان با درخواست ریاست محترم جمهوری مبنی بر آزادسازی سهام عدالت ، سازمان خصوصی سازی با همکاری و مشارکت سازمان بورس و اوراق بهادار و سایر نهاد‌ها در بازار سرمایه، اقدام به فراهم نمودن تمهیدات و اقدامات عملی لازم برای تحقق این امر نموده است تا با توجه به موارد سه گانه مورد تاکید معظم له شرایط بهرمندی هرچه سریعتر مردم از منافع و مدیریت سهام مذکور فراهم شود.

* خرید و فروش وکالتی سهام عدالت غیرقانونی و فاقد وجاهت است

در همین ارتباط احتمال می ‌رود برخی از افراد در اقصی نقاط کشور اقدام به خرید وکالتی سهام عدالت مشمولین کنند که ضرورت دارد موارد زیر رعایت شود:

۱. سهام تخصیص یافته به مشمولین بر اساس موازین قانونی بازار سرمایه صرفا در بازار بورس مورد معامله قرار خواهد گرفت.

۲. در مرحله تکمیلی فرایند آزاد سازی، سهام مربوط به نام سهامداران به ثبت خواهد رسید و هیچگونه وکالت و انتقال به غیر تا ثبت نهایی سهام به نام این افراد از سوی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعتبار نخواهد داشت.

۳. برگه‌های سهام عدالت قبلی مربوط به عضویت فاقد هرگونه ارزش و اعتبار است و در صورت مفقودی برگه عضویت هیچ لزومی به در اختیار داشتن برگه عضویت سهام عدالت نیست. در حال حاضر سهامداران سهام عدالت صرفاً از طریق مراجعه به سامانه اینترنتی سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir از وضعیت عضویت و سهامداری خود مطلع شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها