موج
کدخبر : ۳۲۷۴۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327489

امیر طالبی تشریح کرد؛

سرپرست معاونت بازرگانی خارجی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت:در سال 98، بیش از 2 میلیون تن کالاهای اساسی برنج، روغن و شکر وارد کشور شده که بخشی از این کالاهای اساسی در شبکه توزیع قرار گرفته و بخشی برای ذخایر راهبردی باقی مانده است.

 به گزارش خبرگزاری موج، سرپرست معاونت بازرگانی خارجی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: علیرغم تحریم‌های شدید در سال 1398، کالاهای اساسی وارادتی برای ذخایر کشور در سال گذشته نسبت به سال قبل 2.5 برابر رشد داشت. در سالِ‌جاری نیز روزانه ٥٠ هزار تن کالای اساسی شامل: برنج، روغن و شکر در بنادر ایران تخلیه و به مقاصد بارگیری و حمل می‌شود.

امیر طالبی با بیان این‌که تأمین ٦٠ درصد شکر، ٣٥ درصد روغن خام و ٢٠ درصد برنج مورد نیاز کشور توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران انجام شده است گفت: در سال گذشته بیشتر کالاهای اساسی وارد شده در بنادر به صورت مستقیم از کشتی به واگن‌های قطار برای ارسال  به مراکز دائم ذخیره سازی انتقال یافت که موجب  کاهش هزینه ها و سرعت حمل کالاها  شد.

وی افزود: مأموریت و وظیفه‌ی ما تأمین کالاهای اساسی کشور است و ما بر اساس تکلیف برای حفظ  ذخایر راهبردی کشور، با رصد بازار  جهانی و در بهترین شرایط علی‌رغم تمام مشکلات و تحریم‌ها، کالاهای مورد نیاز کشور را خریداری می کنیم. 

طالبی گفت: در سال 98، بیش از 2 میلیون تن کالاهای اساسی برنج، روغن و شکر وارد کشور شده که بخشی از این کالاهای اساسی در شبکه توزیع قرار گرفته و بخشی برای ذخایر راهبردی در نظر گرفته شده است.

سرپرست معاونت بازرگانی خارجی شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: با ورود ٩٤ فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در سال ٩٨ در پهلوگیری کشتی ها در بنادر کشور  رشد140درصدی داشته‌ایم.                      

وی افزود: حدود ١١٥ قرار داد بین‌المللی برای خرید بیش از ٥ میلیون تن کالاهای اساسی در سال 1398 داشته‌ایم که بخش عمده‌ی کالاهای این قراردادها در سال ٩٨ و مابقی در فروردین و اردیبهشت ٩٩ وارد کشور خواهد شد.

وی بیان کرد: واردات این کالاها با زحمات شبانه‌روزی نیروی انسانی کارشناس و متخصص شرکت بازرگانی دولتی ایران انجام می‌شود و نکته قابل توجه این‌که با برنامه‌ریزی‌های خوبی که در بنادر داشتیم،  نه تنها برای تخلیه‌ی کالاها دموراژ پرداخت نکردیم،  بلکه دیسپچ برای این کالاها نیز دریافت کرده‎ایم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها