موج
کدخبر : ۳۲۵۵۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325528

رئیس کل بانک مرکزی در خصوص روند پیگیری تسهیلات صندوق بین المللی پول به مردم توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از بانک مرکزی، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در پس اینستاگرامی خود با اشاره به تامین مالی سریع تاکید کرد:  حدود یکماه پیش، بعد از اعلام رسمی آمادگی صندوق بین المللی پول برای کمک سریع و بدون قید و شرط به کشورهایی که درگیر مقابله با ویروس کرونا هستند، درخواست ایران را، برای استفاده از حق ایران از این حمایت صندوق اعلام کردم، اما افرادی در خارج، درصدد وارونه جلوه دادن تلاش‌ها و انحراف درخواستهٔ بحق ایران بوده‌اند.

وی افزود: با استفاده از این فرصت، این مطلب را به همه اعلام می کنم که، ساز و کار اروپا اینستکس ( INSTEX ) و حتی، کانال مالی سوییس ( SHTA )، که به ادعای خود آمریکا، از تحریم های یکجانبه امریکا، مستثنی هست، کانال‌های در دسترس برای انجام برخی از مبادلات کمک‌های انسان دوستانه و از جمله، منابعی است که صندوق در اختیار ایران قرار خواهد داد.کشورهای اروپایی و سایر کشورها، در روند استفاده از این دو کانال قرار دارند.

رئیس کل بانک مرکزی بیان کرد: امیدوارم در این برههٔ تاریخی، مخالفت آمریکا، به وجههٔ تخصصی صندوق و نیز کارکرد آن برای کمک به کشورهای عضو، بویژه ایران، آسیبی نرساند. ما مصمم به پیگیری درخواست خود در قالب«تامین مالی سریع»، RFI ،هستیم و دیروز نیز طی نامه‌ای به رئیس صندوق، این مطلب را تاکیدکردم.

وی تاکید کرد: انتظار داریم که صندوق به سرعت، به درخواست ایران که خود از بنیانگذاران این صندوق بوده است، پاسخ مثبت دهد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها