موج
کدخبر : ۳۲۱۹۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321955

قیمت نفت پس از ثبت بزرگترین افت حدود ۳۰ سال گذشته، امروز با 2 دلار و 51 سنت معادل 7.3 درصد افزایش به 36 دلار و 87 سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 2 دلار و 51 سنت معادل 7.3 درصد افزایش به 36 دلار و 87 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با 2 دلار و 15 سنت معادل 6.9 درصد افزایش به 33 دلار و 28 سنت رسید.

قیمت هر دو شاخص نفتی دیروز شاهد افت 25 درصدی بود و در اوایل جلسه گذشته به پایین ترین رقم از فوریه 2016 رسید. قیمت نفت دیروز همچنین بیشترین افت از 17 ژوئن 1991 تاکنون را به ثبت رساند.

حجم معاملات در بازار نفت در جلسه قبلی و پس از برهم خوردن اتحاد 3 ساله میان عربستان، روسیه و دیگر تولید کنندگان نفت بر سر کاهش تولید، به شکل بی سابقه ای افزایش یافت.

در حالی که گمانه زنی هایی در مورد احتمال اقدامات محرک اقتصادی هماهنگ بانک های مرکزی جهان به منظور جلوگیری از افت بیشتر رشد اقتصادی مطرح شده است ارزش شاخص ها در بورس های آسیایی شاهد افزایش بود.

عربستان قصد دارد در ماه آوریل تولید نفت خود را از 9.7 میلیون بشکه به 10 میلیون بشکه افزایش دهد. این کشور همچنین برای تشویق پالایشگاه ها به خرید بیشتر قیمت نفت صادراتی خود را کاهش داده است. روسیه هم گفته ممکن است تولید خود را افزایش دهد و اینکه می تواند 6 تا 10 سال با قیمت های پایین نفت کنار بیاید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها