موج
کدخبر : ۳۲۱۳۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321310

سفر به شهرهای جنوبی همچنان ادامه دارد، در حالی که مناطقی مانند چابهار بعلت آب‌و‌هوای مرطوب می‌تواند به یکی از کانون‌های اصلی انتشار ویروس خطرناک کرونا تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری موج،این روزها باتوجه به تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و برخی از ادارات و اصناف، عده‌ای از هم‌میهنان در اقدامی غیر قابل توجیه و بعضاً خطرساز مبادرت به سفر به‌ویژه به مناطق گرم‌تر با این توجیه که گرمای هوا امکان ابتلا به ویروس کرونا را کاهش می‌دهد می‌کنند.

درحالیکه این فرضیه باتوجه به دمای فعلی مناطقی مانند استان‌های جنوبی ، مرکزی و سیستان‌و‌بلوچستان کاملا مردود بوده و مناطقی مانند چابهار بعلت آب‌و‌هوای مرطوب می‌تواند به یکی از کانون‌های اصلی انتشار این ویروس خطرناک تبدیل گردد.

در حال حاضر آمار دقیقی از تعداد مبتلایان به کرونا در چابهار مشخص نیست، اما دوره نهان این بیماری، چالش‌های زیرساختی و وجود برخی علائم در منطقه حاکی از ایجاد یک بحران انسانی درصورت حضور مسافران از سایر مناطق کشور در این منطقه از کشور است.

 در این شرایط با توجه به تعطیلی کلیه اماکن تفریحی، مراکز خرید، هتل‌ها و اقامتگاه‌ها و نیز عدم پذیرش توسط بومیانی که به موضوع سلامت و بهداشت اهمیت می‌دهند، بنظر می‌رسد تا زمان عبور از بحران کرونا باید سفر به چابهار را به تعویق انداخت. بهترین تصمیم «در خانه ماندن» است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها