موج
کدخبر : ۳۲۰۹۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320985

خبرگزاری موج گزارش می دهد؛

طبق جدیدترین گزارش فصلی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در سال های گذشته سرمایه گذاری همراه اول در نصب سایت های جدید باعث افزایش فاصله تعداد سایت های بی تی اس این اپراتور با رقبایش شده، به طوری که هم اکنون در شرایط ایده الی قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، جدیدترین گزارش فصلی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از شاخص‌ تعداد سایت های BTS اپراتورها وضعیت آرمانی اپراتور اول تلفن همراه را نشان می دهد؛ شرکت ارتباطات سیار ایران با ربع قرن تجربه در سال‌های متمادی توانسته از تکنولوژی قدیمی فاصله گرفته و با حرکت بر لبه تکنولوژی، شرایط متمایزی را برای خود رقم زند.

طبق این گزارش، شرکت همراه اول تا پایان سه ماهه سوم سال جاری (1398) از نظر تعداد بی تی اس در بخش فناوری نسل دوم 26981 سایت، در تکنولوژی نسل سوم 21682 سایت و نهایتا در تکنولوژی 4G تعداد 20440 سایت مخابراتی را در کشور راه‌اندازی کند و به بالاترین سطح پوشش دست پیدا کند.

شرکت ایرانسل هم در همین بازه زمانی 12836 سایت در فناوری 2G،تعداد 12838 سایت در بخش نسل سوم و نهایتا تنها 11715 سایت 4G در کشور راه‌اندازی کند؛ به وضوح مشخص است که تعداد آنتن‌های ایرانسل به مراتب کمتر از همراه است و بنابراین طبیعی خواهد بود که پوشش این اپراتور در کشور نیز به همین میزان کمتر است.

اما شرکت رایتل هم دیگر بازیگریست که تنها در تکنولوژی‌های 3G و 4G به ترتیب 3891 و 1330 سایت دارد و بعد از ایرانسل، کمترین پوشش را در گستره کشور از منظر تعداد سایت‌های نصبی و فعال دارد.

براساس این گزارش، سرمایه گذاری‌های متمادی همراه اول در سال های گذشته و حتی تخصیص بخشی از سودهای سالانه با موافقت سهامداران این شرکت برای امر توسعه زیرساخت‌ها و شبکه، باعث شده این اپراتور همچنان بتواند وضعیت رقابتی خود را به عنوان اپراتور اول تلفن همراه ایران و خاورمیانه با فاصله چشم گیری از دیگر رقبا حفظ کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها