موج
کدخبر : ۳۱۹۹۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-319977

با حکم رئیس کل گمرک ایران، صفاری طاهری به سمت مدیر کل گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سید مهدی میراشرفی رئیس کل گمرک ایران در حکمی غلامرضا صفاری طاهری را به سمت مدیر کل گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) منصوب کرد.

پیش از این غلامرضا فاتحی این مسئولیت را برعهده داشت.

همچنین صبح امروز مراسم تکریم و معارفه مدیر کل گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) با حضور احمد ذاکری معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی گمرک ، تقی زاده مدیر کل ذیحسابی و امور مالی و جمعی از مسئولان فرودگاه بین المللی امام خمینی و کارکنان گمرک برگزار شد.

در این مراسم از خدمات و زحمات غلامرضا فاتحی تقدیر و تشکر بعمل آمد و غلامرضا صفاری طاهری بعنوان مدیر کل گمرک فرودگاه امام خمینی(ره) معرفی شد.

غلامرضا فاتحی از مدیران با تجربه ، خوشنام و جهادی گمرک و از جانبازان جنگ تحمیلی است که به مدت ۶ و نیم سال مسئولیت اداره کل گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) را بر عهده داشت و بدلیل برخی مشکلات جانبازی درخواست کرده بود تا در قسمت دیگری در گمرک خدمت نماید.

همچنین غلامرضا صفاری طاهری مدیر کل گمرک فرودگاه امام خمینی(ره) نیز سوابق چشمگیری در حوزه امور گمرکی ، بین الملل و برنامه ریزی دارد و دکترای حقوق بین الملل است . وی پیش از این مدیر کل دفتر برنامه ریزی و مدیریت اطلاعات گمرک بود و از دیگر سوابق او مدیر کل دفتر همکاری های بین الملل ، مدیر کل دفتر آموزش ، تحقیقات و ظرفیت سازی و همچنین مدیر منابع انسانی و پشتیبانی بورس و اوراق بهادار به شمار می رود. 

 اولین تجربه مدیرکل گمرک فرودگاه امام در گمرک عضویت در تیم اجرایی سیستم مکانیزاسیون تشریفات گمرکی بود که برای نخستین بار مکانیزاسیون رویه های گمرکی در ایران توسط این تیم کلید خورد و اجرایی شد .

 راه اندازی رویه صادرات در گمرک مهرآباد ، مشاوره و اجرای پروژه های خدماتی سازمان ملل  (unops) و مشارکت در تدوین رویه ها و مقررات گمرکی در کشور افغانستان برای اجرایی کردن رویه ورود موقت، ترانزیت، واردات و صادرات از دیگر سوابق وی به شمار می رود.

بررسی چگونگی پیاده سازی و اجرای تشریفات گمرکی در گمرکات سراسر کشور و تدوین برنامه گمرک تا سال ۱۴۰۰ از دیگر سوابق اجرایی وی است. همچنین ارائه برنامه طرح تحول دفتر آموزش پس از بررسی میدانی و کنترل و نظارت بر چگونگی انجام تشریفات گمرکی در گمرکات کشور از دیگر سوابق کاری مدیر کل جدید گمرک فرودگاه امام خمینی است. رئیس گروه تکنیک های گمرکی و مبارزه با تخلفات، مشاور حوزه معاونت حقوقی و نماینده گمرک جمهوری اسالمی ایران در ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری ، مستشار حقوقی-گمرکی ، اداره پروژه های خدماتی سازمان ملل متحد ( UNOPS )، معاون مدیرکل دفتر همکاریهای بین الملل و روابط عمومی، هماهنگ کننده پروژه آموزش الکترونیکE_ learning و مامور رابط ملی NCP نیز در سوابق وی دیده می شود.

مشارکت در تدوین رویه ها و مقررات گمرکی ، مذاکره و تدوین و تصویب بیش از ۳۰ موافقت نامه همکاری گمرکی، مدیر پروژه آموزش مدیریت تدوین بسته آموزشی مشتمل بر ۱۱ عنوان کتاب آموزشی ویژه ارزیابان و کارشناسان امور گمرکی و بیش از ۲۰۰۰ ساعت دوره آموزشی بین المللی عمدتا خارجی در حوزه ترخیص و ساده سازی رویه های گمرکی نیز بخش دیگری از کارنامه کاری غلامرضا صفاری طاهری مدیر کل گمرک فرودگاه امام خمینی( ره) است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها