موج
کدخبر : ۳۱۶۵۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316558

قیمت نفت با شیوع ویروس کرونا که تقاضای نفت خام را تحت فشار قرار داده است به پایین‌ترین سطح خود در بیش از یک سال گذشته رسید.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، با شیوع ویروس کرونا که تقاضای نفت خام را تحت فشار قرار داده است، قیمت نفت به پایین‌ترین سطح خود در بیش از یک سال گذشته رسید.

نفت آمریکا در پایین‌ترین قیمت معاملات دیشب تا ۴۹.۹۲ دلار هم معامله شد. این سقوط ۳ درصدی قیمت نفت آمریکا را به پایین‌ترین سطح خود از ژانویه ۲۰۱۹ تا کنون رساند.

قیمت نفت برنت هم در معاملات دیشب ۳.۹ درصد یا ۲.۲۱ دلار سقوط کرد و به ۵۴.۴۱ دلار رسید. این پایین‌ترین قیمت نفت برنت از ۳ ژانویه ۲۰۱۹ تا کنون است.

در آغاز معاملات روز سه‌شنبه تا ساعت ۷:۲۳ به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت با ۰.۵۵ درصد بهبود به ۵۴.۷۵ دلار بازگشت. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا ۰.۷۸ درصد رشد کرد و به ۵۰.۵۰ دلار بازگشت.

چین بزرگترین واردکننده نفت خام جهان و دومین مصرف‌کننده بزرگ آن در دنیا است، بنابراین کند شدن تقاضای نفت در این کشور تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا، می‌تواند فشار زیادی بر قیمت‌ها وارد کند.

حالا نفت خام برنت و نفت آمریکا در محدوده «تحمل فنی بازار» معامله می‌شوند، یعنی قیمت آنها ۲۰ درصد از رکوردهای اخیر این شاخص‌ها پایین‌تر آمده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها