موج
کدخبر : ۳۱۵۱۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315150

مهدى مقدادى در پاسخ به موج؛

رئیس شوراى جوانان جامعه مهندسان مشاور گفت: سالانه بیش از 40 میلیارد واردات کالا انجام می شود، از این رو تنها تکیه بر ایده جوانان در زمینه تامین داخلی کالاهای وارداتی به خودکفایی کمک می کند که این موضوع نیازمند سیاست گذاری‌های کلان و فراهم کردن بسترهای اجتماعی در درون تشکل های مردم نهاد است.

رئیس شوراى جوانان جامعه مهندسان مشاور در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج درباره چشم انداز اقتصاد ایران در بخش های صنعتی گفت: در حال حاضر علاوه بر اینکه اقتصاد کشور نیازمند تسهیل گری است باید فضای بیشتری برای جوانان باز بشود تا ایده های جدید به محصول و فناوری تبدیل شود.

مهدى مقدادى با بیان اینکه در حال حاضر محدودیت های تحریمی در کشور ورود فناوری را با چالش همراه کرده است، افزود: تبدیل ایده های فناورانه به محصول و انتقال دانش مهندسان جوان به بخش های صنعتی کمک می‌کند تا با هزینه کمتری نیاز فناورانه شرکت های داخلی تامین شود، اما تاکنون اعتماد لازم به جوانان صورت نگرفته و تا زمانی که فضای اقتصادی کشور به سمت حمایت از ایده ها نو نرود نمی توانیم در زمینه خودکفایی موفق عمل کنیم.

او با اشاره به اینکه سالانه بیش از 40 میلیارد واردات کالا انجام می شود، اظهار کرد: توسعه فعالیت های دانش محور و با تکیه بر جوانان کمک می کند تا در زمینه تامین داخلی کالاهای وارداتی موفق تر باشیم و این موضوع نیازمند سیاست گذاری های کلان و فراهم کردن بسترهای اجتماعی در درون تشکل های مردم نهاد است، به عبارت دیگر هر چقدر جامعه در فعالیت های اقتصادی به صورت مستقیم درگیر باشد بهتر می تواند راهکارهای را برای عبور از مشکلات پیدا کند، اما این موضوع نیازمند حمایت همه جانبه ای دولت است تا بتوانیم در آینده مدیران جوانی را از دل جوانان تربیت کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، در این برنامه پنج کاندیدای جایزه مهندس جوان سال 98 معرفی شدند و سپس رأی‌گیری و شمارش آرا برای انتخاب مهندس جوان سال برگزار شد. در پایان مراسم، خانم‌ها مرجان سادات صموتی و نیوشا ودادی مقدم به‌صورت مشترک و با آرای مساوی به‌عنوان مهندس جوان سال ۱۳۹۸ جامعه مهندسان مشاور ایران دست یافتند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها