موج
کدخبر : ۳۱۴۳۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-314370

مدیرعامل شرکت ساتکاب با اشاره به اینکه 30 شرکت دانش‌بنیان در حال بومی‌سازی کالاهای مورد نیاز صنعت آب و برق هستند، گفت: ساتکاب در حال ایجاد بازار لازم برای خرید تضمینی محصولات دانش‌بنیان‌ها و حمایت از کالای ایرانی است.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ساخت کالای آب و برق در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک وزارت نیرو و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با بیان این مطلب افزود: این تفاهم‌نامه با هدف حمایت از "توسعه زیست‌بوم نوآوری و فناوری در حوزه آب و برق کشور" به امضا رسیده است.

محمدولی علاءالدینی با تاکید بر اینکه فصل نوینی برای حمایت از نخبگان، فناوران و دانش‌بنیان‌های صنعت آب و برق آغاز خواهد شد، گفت: "توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور و استارتاپ‌های مرتبط با حوزه آب و برق"، "همکاری در توسعه بازار محصولات، خدمات و راهکارهای فناورانه و نوآورانه در صنایع آب و برق" و "همکاری در اجرای طرح‌های بزرگ مقیاس ملی صنعت آب و برق" از موضوعات اصلی این تفاهم‌نامه است.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ساخت کالای آب و برق ادامه داد: در راستای این تفاهم‌نامه برنامه‌های متعددی از جمله ایجاد و راه‌اندازی فن‌بازار تخصصی در حوزه آب و برق، حمایت از توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و شتاب‌دهنده‌های تخصصی حوزه آب و برق، همکاری برای راه‌اندازی پارک علم و فناوری و کارخانه‌های نوآوری حوزه صنعت آب و برق و همکاری در اجرای طرح‌های بزرگ مقیاس ملی همانند شبکه هوشمند برق ایران در دستور کار دو طرف قرار خواهد گرفت.

علاءالدینی دانش‌بنیان‌ها را یک مسئله استراتژیک برای کشور دانست و افزود: شرکت ساتکاب پس از احیا و در دوره جدید فعالیت خود همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان را در دستور کار قرار داده و تاکنون هفت رویداد استارتاپی نیرو در حوزه‌های داخلی و بین‌المللی برگزار کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها