موج

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با تلاش شبانه‌روزی 722 نفر نیروی راهداری و بکارگیری 375 دستگاه ماشین‌آلات نیمه سنگین و سنگین فعال راهداری تاکنون 27 محور اصلی و فرعی و 805 راه روستایی بازگشایی شده است و تلاش برای بازگشایی حدود 70 راه روستایی همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص اقدامات انجام شده در محورهای سیل ‌زده استان سیستان و بلوچستان گفت: در پی وقوع سیل 27 محور اصلی و فرعی و 875 راه روستایی بر اثر سیل و طغیان رودخانه ها دچار انسداد شده بود که با تلاش شبانه‌روزی 722 نفر نیروی راهداری و بکارگیری 375 دستگاه ماشین‌آلات نیمه سنگین و سنگین فعال راهداری تاکنون 27 محور اصلی و فرعی و 805 راه روستایی بازگشایی شده و تلاش برای بازگشایی حدود 70 راه روستایی همچنان ادامه دارد.

 عبدالهاشم حسن‌نیا از فعالیت شبانه‌روزی و بی وقفه 70 اکیپ راهداری جهت بازگشایی و رفع مشکل مناطق آسیب دیده خبر داد و افزود: بر اثر وقوع سیل حدود 16 دستگاه پل و آبرو کاملا تخریب شده است و حدود 162 ابنیه شامل آبنما و پل دچار آسیب و خسارت شده است، همچنین 1763 کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی و 3860 کیلومتر از راه‌های روستایی تخریب و یا دچار آسیب شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در محورهای مواصلاتی استان سیستان و بلوچستان تاکنون 60 هزار متر مکعب خاکبرداری و ریزش‌برداری و 200 هزار متر مکعب خاکریزی انجام شده است.

حسن‌نیا افزود: برای بازگشایی محورهای مسدود شده در استان سیستان و بلوچستان 11 دستگاه ماشین‌آلات راهداری از استان‌های بوشهر، خراسان جنوبی، فارس و یزد شامل لودر و بلدوزر ارسال شده است، همچنین 70 متر لوله آبرو پیش ساخته جهت برقراری ارتباط راه‌ها از استان لرستان به این استان ارسال شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها