موج
کدخبر : ۳۰۹۳۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-309304

محمدبه شکرچی زاده در پاسخ به موج؛

رئیس مرکز تحقیقات مسکن و شهرسازی گفت: در سال 700 هزار واحد ساختمانی جدید در کشور می سازیم، در حالی که 23 میلیون ساختمان قدیم ساخت داریم، از این رو نمی توان هیچگاه همه این ساختمان ها را با استاندارد مقاوم سازی نوسازی کرد، با این حال ارتقای ایمنی و مقاومت ساختمان های دولتی را آغاز کرده ایم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، رئیس مرکز تحقیقات مسکن و شهرسازی در نشست خبری چهارمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت ها باعث کاهش 30 تا 40 درصدی آسیب های ناشی از سیلاب ها می شود، گفت: در حال حاضر پروژه مشترکی با سازمان راهداری انجام می شود که وضعیت راه ها مورد ارزیابی قرار می گیرد و چه مسیرهای اولویت دارد.

او با تاکید بر اینکه بخشی از قیرهای که در حوزه راه سازی استفاده شده غیراستاندارد بوده است، گفت: در شرایط کنونی به دنبال فراهم کردن شرایطی برای انجام آزمایش های سریع برای ارزیابی کیفیت قیر هستیم تا در اختیار دستگاه های اجرایی قرار گیرد. 

او با اشاره به اینکه در حال حاضر به سمت استفاده از گیوه های بتنی در جاده ها رفته ایم که عمر مفید آن 30 سال است که در مقایسه با آسفالت که عمر مفید آن 15 سال است قابل مقایسه نیست، گفت: از طرف دیگر در شرایط کنونی قیمت قیر افزایش یافته و قابلیت صادرات دارد، به همین رویکرد ما استفاده از سیمان به جای غیر است.  

او در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری موج درباره برنامه دولت برای مقاوم سازی ساخت و سازها در پروژه نوسازی، گفت: در سال 700 هزار واحد ساختمانی جدید در کشور می سازیم، در حالی که 23 میلیون ساختمان قدیم ساخت داریم، از این رو نمی توان هیچگاه همه این ساختمان ها را با استاندارد مقاوم سازی نوسازی کرد، با این حال ارتقای ایمنی و مقاومت ساختمان های دولتی را آغاز کرده ایم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها