موج

سخنگوی ستاد مشمولین کمک معیشتی دولت گفت: ظرف سه هفته آتی جواب نهایی ثبت درخواست رسیدگی به دریافت کمک معیشتی داده خواهد شد.

 به گزارش خبرگزاری موج، حسین میرزایی سخنگوی ستاد مشمولین کمک معیشتی دولت گفت: با بیان اینکه پس از واریز کمک های معیشتی به حساب مردم، کمتر از پنج میلیون درخواست برای واریز ثبت شده است، گفت: البته در این میان بیش از ده درصد از درخواست ها مربوط به افرادی است که سرپرست خانوار نیستند و تعداد رکوردهای تکراری نیز بسیار زیاد است یعنی افرادی که درخواست خود را ثبت کردند و مجددا اطلاعات خودشان را نقض کردند.

وی بیان کرد: از چهارشنبه سامانه hemayat.mcls.gov.ir قابل دسترسی بوده و مردم نباید به سایتی غیر از این سامانه مراجعه کنند و تاکنون 58 هزار درخواست با پذیرش تعهدات در سامانه ثبت شده است که یکی از این تعهدات پذیرش بررسی زیرسیستمی اطلاعات بانکی مردم است.

سخنگوی ستاد مشمولین کمک معیشتی دولت با تصریح بر اینکه ثبت درخواست رسیدگی به دریافت کمک معیشتی را بسیار سهل الوصول کرده ایم، عنوان کرد: این سامانه بسیار کاربر پسند است و افراد با دانش حداقلی و کمترین مراحل می توانند درخواست خود را ثبت کنند و ظرف سه هفته آتی، جواب نهایی رسیدگی به این مهم به آن ها داده خواهد شد.

وی اشاره کرد: کسانی می تواند به سامانه ذکر شده مراجعه کنند که کد رهگیری از دستور *6369# دریافت کرده باشند. کسانی که قبلا از دریافت یارانه انصراف داده بودند، باید به دفاتر پلیس 10 + مراجعه و ثبت نام کنند و با مراجعه به بانک، افتتاح حساب کنند و در نهایت لیست پایش اقتصادی شوند و در صورت داشتن شرایط، یارانه و پول کمک معیشتی را دریافت خواهند کرد.

حسین میرزایی در درباره علت واریز نشدن کمک معیشتی به برخی از افرادی که مستحق بوده اند، گفت: تعریف استحقاق یک تعریف واحد نیست زیرا فردی اموال زیادی دارد ادعا می کند مستحق است و فردی با شرایط مالی پایین تر نیز همین ادعا را مطرح می کند. بر اساس ملاک های حذف سبد معیشتی که پیشتر توسط دولت اعلام شد این کمک معیشتی پرداخت شده است و کسانی که این پول برای آن ها واریز نشده است به این معنی است که باید بررسی بیشتری صورت بگیرد و پس از دسترسی به حساب های بانکی و در صورت نیازمند بودن، پرداخت انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

آموزش تصویری ثبت نام جاماندگان بسته حمایتی معیشتی دولت

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
 • پاسخ

  با سلام.باکد رهگیری که ۵۰ ساعت قبل دریافت کرده ام وارد سامانه شده و چندین مرتبه فرم بررسی مجدد بسته حمایتی دولت را تکمیل نموده ولی مرحله آخرش که ثبت اعتراض هست این ارور ظاهر میشود :
  خطایی بدون کنترل رخ داده است.
  راه چاره چیست و از کی و یا کجا باید بپرسیم و یا مراجعه کنیم ؟

 • بنده بامدر میگم هیچ گونه درباره یارانه معیشتی تحقیقی را نمی بینم بنده بایگ تومن حقوق وکله زندگیم با فرشه خانه ام یگ لاستیک ماشین همسایه ام نیست را ریختن ومن رانریختن از قبیل انها بیاید صد نفر راببرم نشانتان دهم قبول ندارم واقعان حق خوریست فقط خدا خدابیاید ببینید زندگیمان را اینم تلفن است

 • پاسخ

  ما فقیر یم چرا به ما کمک معیشتی تعلق نمیگیرد؟

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

نظرسنجی

آیا شما بسته حمایت معیشتی دولت را دریافت کرده اید؟
نتایج