موج

ستار هاشمی؛

معاون فناوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ایران از نظر صنعت ای سی تی دومین کشور منطقه است و از میانگین جهانی بالاتر است و در حال حاضر بازار موبایل ایران توسعه قابل ملاحظه ای داشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، معاون فناوری وزیر ارتباطات و فناوری در همایش اقتصاد دیجیتال که در هتل فردوسی تهران در حال برگزاری است، گفت: این همایش فرصت مناسبی برای بهبود آموزش دیجیتال است.

ستار هاشمی با بیان اینکه نوآوری مهمترین بخش هر سیستمی است، افزود: ایران دومین کشور در منطقه از نظر صنعت ای سی تی است و از آنجایی که اقتصاد ایران مبتنی بر نفت و منابع است به همین دلیل فرصت های کمی برای توسعه این صنعت وجود دارد و افراد قدرتمند باید در این بخش فعالیت کنند.

ستار هاشمی توسعه دولتی در دو سال اخیر دستاوردهای خوبی در این بخش داشته است، گفت: بیش از 3 میلیون تراکنش مالی در ایران از طریق اینترنت انجام می شود، به همین دلیل ایران بالاتر از میانگین جهانی قرار دارد.

او با تاکید بر اینکه انداز بازار ای سی تی در ۵ میلیارد دلار است، گفت: بازار موبایل ایران نیز در سال های اخیر رشد قابل ملاحظه ای داشته است.

هاشمی با بیان اینکه اگر به انواع مختلف تکنولوژی نگاه کنید متوجه می شویم باید تکنولوژی ها باید ادغام شوند تا به نوآوری برسیم، تصریح کرد: تنها از طریق آموزش امکان دستیابی به این توانمندی وجود دارد.

او گفت: هیچ راهکاری برای توسعه تکنولوژی از یک کشور قابل انتقال به کشور دیگری نیست.

همچنین نماینده توسعه و پیشرفت عمران مال متحد در همایش اقتصاد دیجیتال با اشاره به اینکه تحول دیجیتال روش های مختلفی دارد که می تواند فرصت های اقتصادی ایجاد کند، گفت: توسعه دیجیتالی کمک می کند شرکت ها بتواند راحتتر به اینترنت متصل شود و حتی روی نوآوری آنها نیز تاثیر می گذارد.

کلادیو پرویداس با بیان اینکه سرعت تغییر دیجیتال غیرمنتظره است، افزود: در حال حاضر تحول دیجیتال در توسعه اقتصاد نیز اهمیت بالایی دارد، از این رو ایجاد پلتفرم می تواند موثر باشد تا بتواند بستری برای توسعه ملی نیز باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها