موج
کدخبر : ۲۷۵۲۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-275200

معاون اقتصادی منطقه آزاد چابهار؛

غلامرضا پناه گفت: 40 پروژه در سال 98 به بهره برداری خواهد رسید، در واقع امروز نزدیک به 200 پروژه در منطقه آزاد چابهار در حال اجرا است و در مجموع بیش از 480 پروژه در این منطقه تعریف شده و به ترتیب اجرا خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری موج، معاون اقتصادی منطقه آزاد چابهار در جمع خبرنگاران اصحاب رسانه با اشاره به اینکه در چند ماه گذشته سرمایه گذاران زیادی در داخل و خارج به منطقه چابهار مراجعه کرده اند، گفت: از آنجایی که معافیت های تحریمی مشمول چابهار شده بسیاری از سرمایه گذاران برای ورود به پروژه های این منطقه ابراز تمایل کرده اند.

غلامرضا پناه با بیان اینکه توسعه سرمایه گذاری در این بخش به مجموع اشتغالزایی کشور کمک می کند، افزود: در حال حاضر در بخش های مختلف از جمله برنج، چای و دام زنده مزیت مناسبی داریم. همچنین با توجه به موقعیت استراتژیک چابهار این شهر قابلیت تولیدات گلخانه ای محصولات کشاورزی دارد.

او با اشاره به اینکه یک مجموعه 200 هکتاری برای توسعه گردشگری در نظر گرفته ایم، تصریح کرد: در حال حاضر ظرفیت های جدیدی برای ساخت هتل و فضاهای فرهنگی در منطقه آزاد چابهار تعریف شده که به توسعه بیشتر صنعت گردشگری در این منطقه ختم می شود.

پناه با بیان اینکه تولید شترمرغ در چابهار بسیار کمتر از سایر شهرهای ایران است، تصریح کرد: از آنجایی که شتر مرغ از خاک برای هضم غذا کمک می کند و چابهار دراین زمینه از کیفیت مناسبی برخوردار است باعث شده جوجه ها 2 ماه زودتر از سایر مناطق ایران بالغ شوند.

معاون اقتصادی منطقه آزاد چابهار با تأکید بر اینکه یکی از مهمترین مزیت های چابهار ترانزیت است، گفت: انتقال کالا از چابهار به چین نسبت به شهرهای دیگر صرفه اقتصادی دارد.

او با اشاره به اینکه اتصال راه آهن به چابهار مورد توجه بسیاری از کشورهای منطقه قرار دارد، گفت: برخی از کشورها اعلام کرده اند با اتصال راه آهن به چین مسیر ترانزیت کالا را به این مسیر منتقل می کنند.  چراکه این مسیر نه تنها هزینه مالی کمتری دارد سرعت انتقال بار را بیشتر می کند.

پناه با بیان اینکه ترانزیت کالا از طریق چابهار درآمدزایی خوبی برای کشور خواهد داشت، گفت: در حال حاضر محورهای راهبردی و برنامه های سالانه را مشخص کرده ایم، گفت: در تمام بخش های راهبردی و خرد صنعت چشم اندازها را تعیین کرده آییم.

او با بیان اینکه در بخش شرقی چابهار ساخت کارخانه فولاد ده تنی مورد مطالعه است، گفت: در شرایط کنونی به محیط زیست توجه ویژه ای داشته ایم و ایجاد ظرفیت 8 تنی پتروشیمی و 4 تن فولاد انجام شده است.

او با اشاره به اینکه 40 پروژه در سال 98 به بهره برداری خواهد رسید، گفت: امروز نزدیک به 200 پروژه در  منطقه آزاد چابهار در حال اجرا است و در مجموع بیش از 480 پروژه در این منطقه تعریف شده و به ترتیب اجرا خواهند شد. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها