موج
کدخبر : ۲۶۸۷۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-268748

وزیر نفت؛

وزیر نفت گفت: در حال حاضر 6.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری با منابع داخلی برای اجرا در نظر داریم و سرمایه گذاری خارجی نیز در پروژه های دیگر استفاده کرده ایم و امروز اگر بمن فشار می آورند برای لو دادن مسائلی است که به نفع دشمن است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، بیژن زنگنه وزیر نفت در مراسم آغاز به کار پروژه پتروشیمی اندیمشک با اشاره به اینکه دینی به این شهر از سال های قبل داشتیم که باید انجام می شد، گفت: در سال 1380 که پروژه اتیلن غرب تعریف شده بوده راه اندازی پروژه پتروشیمی اندیمشک هم پیش بینی شده بود که باید اجرا می شد و امروز این طرح نمایشی نیست و هلدینگ خلیج فارس که بزرگترین شرکت کشور است در این پروژه سرمایه گذاری کرده است.

بیژن زنگنه با بیان اینکه وزارت نفت در اجرای پروژه پتروشیمی اندیمشک مصر است، افزود: امروز نوک حمله آمریکا به ایران در واقع به صنعت نفت است که تا جایی که ممکن است ایران نفت نفروشد و در مرحله دوم مانع جابجایی پول آن شوند.

او با بیان اینکه دشمن امروز برای آبروداری می گوید که ایران نمی تواند نفت بفروشد، تصریح کرد: مردم بدانند که دشمن نتوانسته مانع فروش نفت ایران شود و امروز این جنگ اقتصادی فشار بیشتری از بمباران جنگ تحمیلی داشته است و این مسئله مرهون رهبری و مقاومت دولت است.

او با تاکید بر اینکه 6.5 میلیارد دلار پروژه در کشور با منابع داخلی تعریف کرده ایم، تصریح کرد: اعلام کرده ایم که پیمانکاران حق ندارند از کالای خارجی استفاده کنند تا برای تقویت قطعه سازان کمک شده باشد.

زنگنه با بیان اینکه 95 درصد جمعیت ایران از گاز استفاده می کنند، تصریح کرد: در سال 97 هیچگونه افت فشار گازی نداشته ایم ، زیرا امسال 100 میلیون متر مکعب به تولید گاز اضافه شده است، یعنی به اندازه دو پالایشگاه تجهیزات وارد مدار شده است.

او با بیان اینکه برای نخستین بار بیش از نیاز داخل خوراک سال آینده به بازار عرضه خواهد شد، گفت: امروز نمی توانم بگوئیم چگونه تحریم ها را دور می زنم نمی توانم عددی بگوئیم، زیرا به نفع دشمن خواهد بود.

زنگنه با بیان اینکه صنعت نفت را توسعه می دهیم، گفت: امروز سرمایه گذاری خارجی در بخش نفت بکار رفته است و من هم با وجود اینکه بمن فشار می آورند تا مسائل را لو بدهیم، اما من تحمل می کنیم.

زنگنه با اعلام اینکه در اطراف پتروشیمی اندیمشک واحدهای کوچکتری می تواند شکل بگیرد، تصریح کرد: این منطقه از نظر کشاورزی بی بدیل است، اما مانع از توسعه پتروشیمی در اینجا نیست.

او با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بر استفاده از گاز فلر تاکید دارند، گفت: توسعه منطقه ماهشهر هم در دستور کار داریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها