موج
کدخبر : ۲۶۵۳۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-265334

وزیر راه و شهرسازی؛

اسلامی گفت: ما نباید نسبت به فرصت های حوزه دریا غفلت کنیم، تحریم از ابتدای انقلاب وجود داشته و بیشتر روی نقاط اقتدار آفرین بوده تا رشد ملت ایران را متوقف کند، از این رو ایران یک راهکار بیشتر ندارد و آن حرکت رو به جلو و با اقتدار است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، وزیر راه و شهرسازی در بیست و ششمین همایش ارگان های دریایی در مرکز همایش کتابخانه ملی، گفت: دریا به عنوان یکی از مولفه های اقتدار ملی کشور است و این همایش ها باید به بخش های که در حوزه دریا کمتر پرداخته شده مورد توجه قرار گیرد.

اسلامی با بیان اینکه ما نباید نسبت به فرصت های حوزه دریا غفلت کنیم، افزود: تحریم از ابتدای انقلاب وجود داشته و بیشتر روی نقاط اقتدار آفرین بوده تا رشد ملت ایران را متوقف کند، از این رو ایران یک راهکار بیشتر ندارد و آن حرکت رو به جلو و با اقتدار است. بنابراین ما نیاز داریم از استعدادها و ظرفیت های بهره برداری نشده حداکثر مقدار استفاده کنیم.

اسلامی با تاکید بر اینکه آمریکا با یاغی گری علیه ایران پا را فراتر از تحریم ها گذاشته است، تصریح کرد: در حال حاضر چرا نباید از بازار بین المللی در حوزه دریا سهم داشته باشیم؟ حتی ایران در زمینه بانکری قابلیت بالایی داریم که باید در این مسیر حرکت کنیم.

او با اشاره به اینکه ظرفیت بارگیری بنادر ایران از قبل از انقلاب تا امروز پیشرفت بالایی داشته ایم، گفت: ظرفیت بارگیری بنادر کشور در چهار دهه گذشته از 19 میلیون تن به 230 میلیون تن رسیده ایم.

وی خاطرنشان کرد: طی روز جاری ۱۶۰۰ میلیارد تومان پروژه بندری و دریایی با حضور رئیس جمهوری در استان هرمزگان به  بهره برداری می رسد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها