گوشت قرمز در شهر تهران از ابتدای سال 10 تا 12 هزار تومان افزایش یافته با این حال رییس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گاوی معتقد است: از ابتدای سال تاکنون هزار تومان به قیمت گوشت تازه گوساله اضافه شده و تا 3 ماه آینده تغییر قیمتی در این محصول شاهد نخواهیم بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، براساس مشاهده میدانی از قصابی های سطح شهر تهران، نرخ اقلام گوشتی از ابتدای سال تاکنون بین 10 تا 12 هزار تومان افزایش داشته است. قیمت امروز 2 خرداد 97 به شرح زیراست:

  • قیمت گوشت فیله گوساله 78000 تومان
  • قیمت گوشت گوساله مخلوط 48500 تومان
  • قیمت گوشت گوسفند درسته 54000 تومان
  • قیمت گوشت راسته گوساله 59000 تومان

قیمت گوشت

البته قیمت انواع گوشت در قصابی ها بین هزار تا 2 هزار تومان تفاوت داشت و قیمت های اعلام شده میانگین است گرچه رییس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گاوی معتقد است ازابتدای سال تاکنون گوشت گوساله تنها هزار تومان افزایش قیمت داشته است.

همچنین رییس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گاوی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج درباره قیمت روز گوشت قرمز،  گفت: گوشت گوساله ای که تولید داخل باشد و به صورت مخلوط به دست مصرف کننده برسد کیلویی 40 هزار تومان است.

علی خندان رو همچنین مدعی شد:چون تولید ما به قدر کفایت مصرف داخل هست وارداتی در زمینه گوشت گوساله نداریم به همین دلیل قیمت این محصول از ابتدای سال 97 تاکنون تنها هزار تومان گران شده است.

وی در پاسخ به چرایی افزایش قیمت گوشت عنوان کرد: از عوامل افزایش قیمت می توان به بالارفتن قیمت علوفه، افزایش نرخ دستمزد کارگر و عوامل تولیدکننده اشاره کرد.

او همچنین این افزایش قیمت را طبیعی دانست اما در ادامه گفت: ما تا اواسط فصل تابستان سال جاری افزایش قیمت نخواهیم داشت و نرخ ها ثابت باقی می ماند.