موج
کدخبر : ۱۸۱۱۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-181189

وزیر جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران؛

وزیر جهاد کشاورزى گفت:بخشی از محصولات تراریخته مثل سویا و ذرت به طور عمده و ما بقی محصولاتی کم و بیش تراریخته هستند.

به گزارش خبرنگار اقتصادى خبرگزارى موج، وزیر جهاد کشاورزى با اشاره به اینکه کشور ما دارای مزیت محصولات باغی با توجه به تنوع اقلیمی است افزود:کشور ما در برخی محصولات مثل پسته انار زرشک خرما جز اولین تولیدکنندگان در دنیا است ودر اکثر محصولات مثل سیب ، مرکبات میوه های سردرختی مثل انگور و کشمش جز ١٠ کشور اول تولیدکننده جهان هستیم.

محمود حجتى به بسته بندی محصولات باغى کشاورزى پرداخت و گفت:ما نمی توانیم یک دفعه انتظار داشته باشیىم محصولات باغی که تا دیروز فله ای بوده را امروز در صنایع غذایی و تبدیلی بتوانیم به صورت بسته بندی داشته باشیم زمان می برد.

به گفته این مسوول به طور قطع اینها آرام آرام در تعامل با دنیا و براساس سفارش مصرف کنندگان باید انجام شود و برأی پیشرفت باید سرمایه گذاری مشترک کنیم.

حجتى تصریح کرد: لجستیک، بسته بندی صنایع تبدیلی در دستور کار داریم و در این سالها رشد خوبی را در این  زمینه داشتیم و باید با قوت ادامه بدهیم.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه که متاسفانه در گذشته تجار و بازرگانان ما کمتر به بحث صادرات می پرداختند گفت:خوشبختانه در این چند سال توانستیم آنها راکمتر به سمت واردات محصولات شوق دهیم. 

وی درباره قیمت تضمینى گندم اشاره کرد و افزود:ما در مردادماه پیشنهاد خود را تقدیم دبیرخانه شورای اقتصاد کردیم و امیدواریم به موقع بررسی و اعلام شود گرچه ما علاقمندیم هرچه سریعتر اعلام شود.

وی درباره وجود محصولات تراریخته در کشور اذعان کرد:در حال حاضرما محصولی را در کشور تولید نمی کنیم که تراریخته باشداما بخشی از محصولات تراریخته مثل سویا و ذرت به طور عمده و ما بقی محصولاتی کم و بیش تراریخته هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها